MojAndroid

Spoločnosť Wacom predstavila nové tablety Wacom Slate a Wacom Folio. Tie dokážu transformovať perom napísaný text do digitálnej podoby. Čo je ešte zaujímavejšie, písať môžete na akýkoľvek papier, ktorý položíte na tieto tablety. Jedinou podmienkou je špeciálne pero s atramentom, ktoré musíte na takéto písanie použiť.

wacom slate folio 1

Tablety sú vybavené špeciálnou technológiou EMR (elektromagnetická rezonancia), ktorá umožňuje takúto jednoduchú transformáciu napísaného textu do aplikácie. Tú si môžete nainštalovať na zariadenia so systémom Android aj iOS, takže si vystačíte s vašim aktuálnym smartfónom či tabletom. Text môžete transformovať priamo počas písania, alebo si poznámky môžete napísať bez priamej synchronizácie a previesť ich do digitálnej formy neskôr. Výsledné obrázky môžete ukladať vo formátoch JPG, PNG, PDF a v špeciálnom Wacom formáte WILL.

wacom slate folio 4

Pre fungovanie celého procesu ale budete potrebovať aplikáciu InkSpace. Tá je k dispozícii zdarma a ponúkne vám 5 GB úložného miesta. Ak ale potrebujete viac miesta alebo funkcií, zíde sa vám InkSpace Plus. Tu už získate 50 GB miesta a možnosť vyhľadávania vo vašich poznámkach. Skvelou funkciou platenej verzie e aj transkripcia rukou napísaného textu, takže z vašich poznámok môžete priamo vytvárať plnohodnotné dokumenty.

wacom slate folio 3

Majitelia tabletov budú mať k dispozícii trojmesačnú skúšobnú dobu, po ktorej zaplatia za predplatné 2,99 USD za mesiac, pričom bežná cena je 4,99 mesačne. Tablet Wacom Slate sa bude predávať v dvoch veľkostiach – formát A5 bude stáť 129,95 a formát A4 vás vyjde na 149,95. Lepšie vybavený a profesionálnejší tablet Wacom Folio bude dostupný iba vo veľkosti A4 s cenou 199,95 USD.

wacom slate folio 2

Zdroj: engadget

6.9.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+