MojAndroid

S nástupom displejov bez rámčekov sa čakalo, ktorý výrobca premiestni skener odtlačkov priamo do displeja svojho smartfónu. Väčšina médií tipovala, že to bude buď spoločnosť Apple alebo jej konkurent Samsung ako lídri trhu. Nakoniec ich ale predbehla čínska spoločnosť Vivo. Jej model Vivo X20 Plus UD priniesol ako prvý skener odtlačkov v displeji. Smartfón bol výsledkom spolupráce čínskej spoločnosti Vivo a americkej spoločnosti Synaptics, ktorá má na svedomí daný skener odtlačkov. Skener odtlačkov ale fungoval len na jednom mieste a kvôli citlivosti sa nemohol používať s každým ochranným sklom. Teraz Vivo predstavilo koncept Vivo Apex UD, ktorý túto technológiu posúva ešte ďalej.

Koncept Vivo Apex UD má displej roztiahnutý skutočne až po okraj strán, takže na ňom nenájdeme ani výrez pre kamery a senzory ako to je pri modeli  iPhone X od spoločnosti Apple. A práve celá spodná polovica displeja môže zosnímať odtlačok prstu, čo zlepšuje používanie telefóne. Vďaka tomu je možné použiť k odomknutiu aj dvojicu odtlačkov prstov. Na prednej strane telefónu sa nenachádza ani selfie kamera, ktorá sa vysúva z tela telefónu a taktiež sa tam nenachádza ani mikrofón. Príjem zvuku zabezpečí vďaka piezoelektrickému akustickému systému známemu z telefónu Xiaomi Mi Mix. Zatiaľ je telefón ale iba konceptom.

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+