MojAndroid

Úniky informácií ohľadom čítačky odtlačkov prstov integrovanej pod displejom sú tu s nami už nejaký ten rok. Napriek tomu, s reálnym smartfónom, ktorý túto funkciu ponúka neprišiel juhokórejský Samsung a ani americký Apple. Práve čínska spoločnosť Vivo prináša prvé zariadenie s touto technológiou. Privítajte model Vivo X20 Plus UD.

Náš tip
Vivo prináša čítačku odtlačkov prstov pod displejom od Synaptics! | CES 2018
Náš tip
Vivo V7 oficiálne: 24 MPix predná kamera v hlavnej úlohe

Vivo X20 Plus UD

Smartfón je výsledkom spolupráce čínskej spoločnosti Vivo a americkej spoločnosti Synaptics, ktorá má práve na svedomí daný snímač. Práve snímač odtlačkov prstov je často diskutovaná záležitosť aj v spojení s novým dizajnom smartfónov s minimálnymi rámčekmi. Samsung či Google zvolili umiestnenie čítačky na zadnej strane, americký Apple následne zvolil možnosť odomykania prostredníctvom tváre zvanej Face ID.

Náš tip
Vivo X9s a X9s Plus: Poznáme niektoré špecifikácie a cenu

V tomto prípade však ide o pomerne zaujímavé zariadenie vyššej strednej triedy. Smartfón sa objavil už minulý rok, avšak so snímačom odtlačkov prstov na zadnej strane. Smartfón ponúka tiež 6,33″ OLED displej s rozlíšením 2160 x 1080 pixelov a pomerom strán 18:9, procesor Qualcomm Snapdragon 660, duálny 12 MPix fotoaparát či batériu s kapacitou 3905 mAh. Model Vivo X20 Plus UD s novou technológiou sa začína predávať v predobjednávkach zatiaľ na čínskom trhu. Podrobnosti o cene zariadenia však aktuálne nepoznáme.

Zaujímavým faktom ostáva otázka ochrany zariadenia. Nie každé ochranné sklo môže totiž priniesť funkčné a bezproblémové ovládanie tejto čítačky. Podľa slov výrobcu ide v tomto prípade o hrúbku samotného ochranného skla. To je dôvodom tejto komplikácie. Ak si chcete ochrániť svoje zariadenie, zrejme bude potrebné vyhľadať ochranné sklo kompatibilné s technológiou, ktorú Vivo používa. Výrobca tiež používa špeciálny film, ktorý poskytne lepšiu schopnosť rozpoznávania odtlačku pre senzor od Synaptics. Rovnaký prípad nastane v prípade, že sa vám podarí rozbiť vstavané tvrdené sklo.

Zdroj: theverge, engadget

26.1.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+