MojAndroid

Spoločnosť Samsung atakuje v tomto roku titul výrobcu najlepšieho smartfónu po všetkých stránkach. Okrem toho, že nové vlajkové lode Galaxy S6 a S6 Edge ponúkajú úplne nový dizajn, odľahčený je aj ich softvér. Konštrukcia už viac nie je plastová a dominuje tu sklo a kov, čo bolo pre mnohých fanúšikov sklamaním. Mnohí z nich sa totiž obávali, že sklo nebude dostatočne odolné pri prípadných pádoch a iných nehodách. Neoficiálne droptesty ukázali, že opak je pravdou a teraz aj samotný výrobca prišiel s oficiálnym profesionálnym droptestom kde ukazuje, že sa o novinky od Samsungu nemusíte až tak strachovať.

Na svete sa teda objavilo ďalšie video z dielne výrobcu po tom, ako bolo predstavené oficiálne video znázorňujúce odolnosť noviniek voči tlaku. Na novom videu je zasa jasne vidieť, že pády z bežnej výšky nie sú pre nové vlajkové lode s konštrukciou zo skla veľkým problémom. Za ich odolnosťou stojí tvrdené ochranné sklo Gorilla Glass 4, ktorého výhodou oproti predchádzajúcim generáciám je práve odolnosť pri pádoch. Zatiaľ čo doteraz bola primárnym účelom odolného skla odolnosť voči škrabancom, teraz si Gorilla Glass plní aj úlohu ochrany pri nehodách a pádoch z väčšej výšky.

Zdá sa, že prvotné obavy fanúšikov sú zažehnané. Napriek tomu, že Samsung upustil od tradičnej plastovej konštrukcie, ktorá bola spravidla pomerne odolná, resp. ponúkala jednoduchú možnosť výmeny poškodeného zadného krytu, stále sú vlajkové lode kórejského výrobcu na vysokej úrovni. Okrem odolnosti pred takýmto zaobchádzaním však ponúkajú oveľa luxusnejší dizajn, čo je prvok, ktorý mnohým užívateľom pri zariadeniach od Samsungu chýbal.

Zdroj: Samsung Tomorrow via PhoneArena

9.4.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+