MojAndroid

Ak pozorne sledujete správy na našej stránke, tak vám určite neuniklo ani video zobrazujúce tlakový test Samsungu Galaxy S6 a S6 Edge, ktoré ho porovnáva s konkurenčnými zariadeniami HTC One M9 a iPhone 6 Plus. Portál SquareTrade, ktorý mimochodom ponúka na spomínané zariadenia za príplatok aj rozšírenie záruky, tvrdí, že Samsung Galaxy S6 Edge ohnete pod menším tlakom ako iPhone 6 Plus, ktorý sa dal ohnúť aj v rukách priemerného chlapa. Samsung vydal oficiálne stanovisko k celej veci a spravil aj vlastný “bendgate” test, ktorý si môžete pozrieť na videu nižšie.

Náš tip
VIDEO | Pod akým tlakom sa ohne iPhone 6 Plus, HTC One M9 a Samsung Galaxy S6 Edge?

Samsung tvrdí, že svoje zariadenia poctivo testuje presne na tieto situácie a na ohnutie priemerného smartfónu potrebujete tlak približne 66 libier (v závislosti od hmotnosti používateľa a umiestnení zariadenia v zadnom vrecku nohavíc). Spoločnosť však svoje zariadenia testuje až na tlak 80 libier, pričom klasická verzia Galaxy S6 aj Galaxy S6 Edge tento test bez väčších problémov (a bez ujmy) zvládnu. Portál SquareTrade testoval zariadenia s tlakom väčším ako 100 libier, ktorý je podľa Samsungu nereálny a test bol tiež neobjektívny. Zahnutý Galaxy S6 Edge totižto ohýbali len z prednej strany. Samsung tvrdí, že predný a zadný kryt majú rôznu odolnosť a flexibilitu, a preto bude spomínaný portál žiadať verejne o nápravu a opakovanie testu. Na videu, ktoré zverejnil Samsung, jasne vidno, že Samsung Galaxy S6 aj Samsung Galaxy S6 Edge zvládnu bežný tlak, ktorý na ne môže vyvinúť používateľ, a tak by sa ich budúci majitelia nemali obávať prípadného poškodenia.

Zdroj: Samsung

8.4.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+