MojAndroid

Počas Press tripu do San Francisca na akciu Lenovo Tech World 2016 sme mali možnosť navštíviť aj spoločnosť Intel priamo v Silicon Valley. Tá úzko spolupracuje nielen s Lenovo pri tvorbe kvalitných notebookov, ale ukázala aj novinky, ktoré si pripravila na najbližšie obdobie. Medzi nimi nechýba aj dobre známa technológia Intel Real Sense, ktorá sa dostáva aj do ďalších oblastí ako sú drony, roboty a virtuálna realita. Mali sme možnosť vidieť niektoré prvé produkty s technológiou RealSense v praxi.

Napríklad robot Savoike, ktorého je možné stretnúť už v niekoľkých amerických hoteloch. Nahrádza hotelových poslíkov, dokáže priniesť niektoré veci ubytovaným zákazníkom priamo na izbu. Keď príde pred izbu nezaklope, ale zazvoní na telefón do izby, pozdraví sa a odovzdá uterák či inú drobnú vec, ktorú priniesol. Potom odíde, dokáže sa pohybovať po hoteli aj vo výťahoch vďaka senzorom a mape, ktorú má aktualizovanú vo svojej pamäti. Ako robot Savoike vyzerá a ako sa pohybuje si môžete pozrieť vo videu:

9.6.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+