MojAndroid

Kórejský gigant Samsung je už dlhšiu dobu známy tým, že do propagovania svojich produktov investuje každý rok obrovské sumy peňazí. Pre užívateľov to znamená, že na mnohých miestach narazia na reklamu na zariadenia od Samsungu, čo je jedným z dôvodov popularity smartfónov a tabletov spoločnosti. Okrem toho je ale Samsung aj spoločnosťou, ktorá v reklamách posúva hranice často až za rozumnú mieru a hoci dá o sebe vedieť aj takto, nie vždy sa to stretne s pochopením.

To isté platí aj o nových reklamách s mottom “Nie je potrebný génius k tomu, aby…”. Séria šiestich krátkych videí sa snaží už tradične ukázať, prečo je produkt od Samsungu lepší, ako konkurenčné riešenie, no nebráni sa ani očividným narážkam na nedávno predstavený iPhone 6. Ten priniesol väčší displej, ako jeho predchodca, čo je ale v rozpore s tvrdeniami Steva Jobsa, podľa ktorého by si veľký telefón nikto nekúpil a aj preto mali smartfóny od Apple až doteraz menšie displeje. Samsung už na to upozornil včera správou na sociálnej sieti Twitter, no tentokrát to zakomponoval aj do jedného z nových videí.

http://youtu.be/yUnlnopG_Xs

Treba podotknúť, že aj v tomto prípade sa Samsungu podarilo zaujať a ako to v prípade reklamy býva, nie je vždy dôležité, či zaujme v pozitívnom alebo negatívnom zmysle. Samsung si ale už za posledné roky dokázal vytvoriť vlastný štýl aj v reklamách a promo akciách a už na prvý pohľad môže byť zrejmé, že ide práve o reklamy od kórejskej spoločnosti. Je preto možné, že výsledný efekt bol v skutočnosti cieľom týchto videí a vzhľadom na úspechy spoločnosti je pravdepodobné, že aj tieto reklamy prinesú nových zákazníkov. Sami si na tieto videá môžete vytvoriť názor.

http://youtu.be/vA8xPyBAs_o

http://youtu.be/vPqVYyes0PM

http://youtu.be/9YA_ocaqTlw

http://youtu.be/rask0SaAFJ8

http://youtu.be/bpv5_SPrk_w

Zdroj: Samsung Mobile (YouTube) via The Verge

11.9.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+