MojAndroid

Všetko nasvedčuje tomu, že Samsung to myslí s rýchlym sprístupnením aktualizácie na Android 5.0 naozaj vážne. Už niekoľkokrát sa objavili informácie spolu s detailnými videami a obrázkami, ktoré ukazujú vzhľad a funkcie nového systému Android spolu s vylepšenou verziou nadstavby TouchWiz na vlajkovej lodi Samsung Galaxy S5. Samsung však zároveň prisľúbil, že najnovší Android sa dostane aj na vlaňajšiu vlajkovú loď Samsung Galaxy S4 a najnovšie video zo stránky SamMobile naznačuje, že aj táto aktualizácia je už v pokročilom štádiu vývoja.

Nové video jasne ukazuje Galaxy S4 s novým systémom Android 5.0 Lollipop spolu s novou verziu grafickej nadstavby TouchWiz. Medzi majiteľmi tohto zariadenia sa ale rozširovali obavy, že model s procesorom Snapdragon 600 nebude vedieť správne pracovať s novým systémom Android Lollipop. Podľa všetkého šlo iba o predbežné obavy a aj táto verzia zariadenia pracuje s novým Androidom výborne a ešte lepšie, ako doteraz. Vylepšený by mal byť celkový chod systému, rýchlosť reakcií a aj manažment pamäte. To sú ešte stále nedostatky v smartfónoch od Samsungu, ktoré sú preplnené množstvom funkcií nadstavby TouchWiz. Galaxy S4 s najnovším Androidom však podľa všetkého funguje lepšie, ako doteraz, čo určite poteší množstvo majiteľov tohto obľúbeného zariadenia.

Softvér zobrazený na videu sa však na verejnosť nedostane. Obsahuje totiž množstvo chýb, ktoré neumožňujú jeho každodenné používanie. Nefunguje tu napríklad ani pripojenie k Wi-Fi a rôzne ďalšie funkcie. Systém tiež nie je postavený na najaktuálnejšej verzii Androidu a čo je najpodstatnejšie, logicky dostanú aktualizáciu najskôr novšie modely spoločnosti a na Samsung Galaxy S4 príde rad zrejme až na začiatku budúceho roku. Majitelia populárnej “es-štvorky” sa už ale majú na čo tešiť je skvelé vidieť, ako veľmi sa výrobca venuje aj vlaňajšiemu modelu. Už v tejto verzii systému nájdeme mnohé grafické novinky, ktoré čerpajú z jazyka Material Dizajn. Na screenshotoch môžeme vidieť aj nové nastavenia batérie či vzhľad menu multitaskingu, ako aj mnohé ďalšie novinky a vylepšenia.

Zdroj: SamMobile PhoneArena

7.11.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+