MojAndroid

Aplikácia Ventusky sa dočkala aktualizácie. Po novom prináša widgety na domovskú obrazovku, ktoré zobrazia počasie v nasledujúcich hodinách alebo dňoch. Nechýbajú ani údaje o aktuálnom počasí, čase a varovanie pred nebezpečnými meteorologickými javmi.

Aplikácia využíva pre svoje predpovede model ICON, ktorý vytvára nemecký meteorologický inštitút. Tieto dáta patria k jedným z najkvalitnejších na svete. Kvalitou prekonáva napríklad americký model GFS, ktorý využíva drvivá väčšina meteorologických aplikácií.

Ventusky: Vývoj počasia na celom svete

26.6.2018

V Obchode Google Play je možné nájsť novú, veľmi sofistikovanú aplikáciu na predpoveď počasia – a navyše od českých vývojárov. Nová meteorologická aplikácia Ventusky zobrazuje predpoveď počasia na mape celého sveta. Špeciálnym spôsobom tiež kombinuje klasickú predpoveď počasia pre konkrétnu lokalitu s mapou, ktorá ukazuje vývoj počasia v širšom okolí. Preto je veľmi prehľadne vidieť, z ktorej oblasti prídu zrážky, alebo odkiaľ bude fúkať vietor. Jedinečnosť aplikácie spočíva v množstve zobrazovaných dát. Pre celý svet je k dispozícii predpoveď teploty a zrážok. Premium verzia ponúka i predpoveď vetra, oblačnosti, tlak vzduchu, snehovej pokrývky a ďalších meteorologických veličín v rôznych hladinách.

Presná predpoveď pomocou zahraničných numerických modelov

Výnimočným spôsobom je v aplikácii Ventusky riešené zobrazovanie vetrov. Zobrazujú sa sa pomocou prúdnic, ktoré prehľadne vykresľujú a sledujú neustály vývoj počasia.

Vďaka aplikácii Ventusky sa používatelia dostávajú priamo k dátam z numerických modelov, pretože aplikácia zbiera dáta až z troch numerických meteorologických modelov. Okrem používaných informácií z amerického modelu GFS, zobrazuje dáta aj  z kanadského modelu GEMnemeckého ICON, ktorý je výnimočný svojím vysokým rozlíšením pre celý svet. Tento model ponúka veľmi presnú predpoveď pre Slovensko.

Verzia: 4.2
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 4.2
Aktuálna cena: Zdarma

20.11.2019
Zdroj: Tlačová správa

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+