MojAndroid

Telekomunikačný operátor 4ka pred 8. rokmi priniesol na slovenský telekomunikačný trh lacné mobilné volania a dáta. 4ka ako prvá predstavila zrozumiteľnú ponuku s jednotnou cenou 4 centy za volania, SMS aj dáta a to niekoľko rokov pred zavedením európskej roamingovej regulácie. 4ka dlhodobo prináša na Slovensko ako prvá technologické a produktové inovácie ako sú napr. 5G, VoLTE, či nekonečné dátové paušály za výhodné ceny, čím posúva celý trh dopredu.

Vďaka príchodu štvrtého hráča na mobilný telekomunikačný trh sa pozitívne zmenilo na Slovensku konkurenčné trhové prostredie, z ktorého dnes benefitujú nielen zákazníci 4ky, ale cez tlak na znižovanie cien telekomunikačných služieb aj zákazníci všetkých operátorov poskytujúcich mobilné služby. Ak sa pozrieme na porovnanie cien mobilných telekomunikačných služieb v roku 2015, tak ceny dát v balíkoch na predplatených kartách boli až desaťnásobne vyššie u konkurencie oproti ponuke 4ky.

4ka aj dnes poráža konkurenciu

Z aktuálneho porovnania ponúk slovenských telekomunikačných operátorov za druhý kvartál 2023, ktorý pravidelne vykonáva Úrad pre reguláciu elektronických komunikácií a poštových služieb, bola za najlacnejšieho operátora označená opäť jednoznačne 4ka.

Porovnanie RÚ vychádza z cien platných k 7. júlu 2023. Konkrétne sa Regulačný úrad zameriava na 4-týždenné resp. mesačné cenové ponuky všetkých štyroch slovenských mobilných operátorov Orange, Telekom, O2 a 4ka. Regulačný úrad porovnával ponuku operátorov na základe 18 kategórií (košov), pričom 7 z nich sa týkalo dát. 4ka v ťažkej konkurencii ostatných operátorov získala prvenstvo až v 8 kategóriách.

4ka v dátach výrazne dominuje

Regulačný úrad porovnával ceny balíkov dát – 0,5 GB, 1 GB, 2 GB, 5 GB, 10 GB, 20 GB a veľký 50 GB balíček. Najlepšie v cenách mobilných dát obstála 4-ka, keď dominovala v piatich zo siedmich kategórií a získala výraznú prevahu nad konkurenciou.

 

15.9.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+