MojAndroid

Keď sa povie Valve, bežnému človeku ako prvé napadne spojenie so sériou Half-life a online službou na kupovanie a hranie hier Steam. Spoločnosť Valve dnes oznámila vydanie mobilnej aplikácie Steam Link, ktorá vám umožní streamovať hry z vašej Steam knižnice do mobilného telefónu, tabletu či televízie so systémom Android alebo iOS. Aplikácia bude podporovať Steam Controller, MFI ovládače a ďalšie prvky naprieč systémami. Mala by byť k dispozícii v týždni začínajúcim 21. mája.

Náš tip
NVIDIA Shield TV: Recenzia hernej konzoly s Androidom

Pre beh Steam Linku je potrebné, aby dané zariadenie bolo pripojené k zdrojovému zariadeniu v podobe PC alebo Macu (tie musia mať hardvér schopný danú hru plynulo rozbehnúť) prostredníctvom 5Ghz siete alebo Ethernetu. Na Androidu Steam Link aplikácie odštartuje vo fáze bety. Aplikácia bude dostupná aj pre Android TV a Apple TV. V lete bude nasledovať ďalšia aplikácia Steam Video. Vďaka nej si budete môcť na zariadení s Androidom alebo iOS užívať značné množstvo filmov a videí, ktoré sú prístupné na službe Steam. V tomto prípade je všetko riešené prostredníctvom Wi-Fi alebo LTE pripojenia a aplikácia umožní sledovať videa a filmy v režime online aj offline.

11.5.2018
Zdroj: AndroidAuthority

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+