MojAndroid

Áno, nadpis ste si prečítali správne. Spoločnosť int3.cc vyvíja novinku s názvom USB kondóm, ktorá by mala vaše zariadenia ochrániť pred nechcenými vírusmi a malvérom. Tým sa najmä v zahraničí nakazí množstvo smartfónov a tabletov pri dobíjaní z verejných “nabíjacích kioskov”, čo sú miesta, kde si pomocou USB kábla môžete bezplatne nabiť vaše zariadenie. USB kondóm bude chrániť piny, ktoré prenášajú dáta z a do zariadenia, pričom ostatné piny zabezpečujúce nabíjanie nechá voľné na prenos energie. Tak si budete môcť vaše zariadenie nabiť bez toho, aby ste sa báli, že doňho “niečo chytíte” :-)

usb-kondom
Takto vyzerá USB kondóm v podobe redukcie.

USB kondóm by mal predstavovať špeciálnu redukciu pre USB kábel, pomocou ktorej by ste sa pripojili k verejnému miestu nabíjania. Upravený plošný spoj by energiu poslal ďalej len cez piny pre nabíjanie, čím by ochránil vaše zariadenie pred malvérom, ktorý je v takýchto zahraničných verejných nabíjačkách bežným a označuje sa ako “juice jacking”. USB kondóm by sa mal začať predávať už budúci týždeň za zatiaľ neznámu cenu a v zatiaľ neznámom dizajnovom spracovaní. Čo na tento nápad hovoríte vy? Kúpite si ochranu pre svoje Android zariadenie? :-)

Zdroj: TheVerge

14.9.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+