MojAndroid

V rámci ponuky nášho webu je vám neustále k dispozícii aj špecializované Android Fórum, kde môžete klásť vaše otázky a riešiť problémy s vašimi Android zariadeniami. Radu či riešenie môžete konzultovať s komunitou ľudí, ktorí sa zaujímajú o mobilné technológie ako také.

emonick85 píše…

HTC U Play… Nemám 3,5mm jack na slúchadlá. Tak som si kúpil prepojku USB-C-3,5mm (značky Huawei). Pri pripojení do telefónu a následnom pripojení slúchadiel do prepojky mi telefón vypísal, že ide o nepodporované zariadenie a mám použiť slúchadlá od HTC U Play či niečo podobné. TO AKOŽE TELEFÓN NEPODPORUJE žiadne iné slúchadlá len originálne? Ak si zakúpim originálnu prepojku HTC a pripojím tam svoje JBL slúchadlá budú už konečné hrať? Vie niekto poradiť? Ďakujem.

Známy problém

Používateľ emonick85 nie je jediný, ktorý má podobný problém. O problémoch s 3,5mm adaptérom sme našli zmienku dokonca aj na oficiálnom fóre HTC. Tu je na otázku “Prečo môj digitálny adaptér 3,5 mm na slúchadlá na telefóne HTC U11 nefunguje?” napísaná odpoveď:

Použite adaptér USB Type-C – 3,5 mm, ktorý bol priložený k telefónu HTC U11, pretože má jedinečný hardvérový dizajn pre telefón HTC U11.

Prípadne si na webovej stránke spoločnosti HTC zakúpte HTC USB-C Digital to 3.5mm Audio Jack Adapter.

Nezabudnite aj aktualizovať na telefóne Súprava nástrojov pre adaptér zvukového konektora z Google Play na najnovšiu verziu. Potom zapojte adaptér so slúchadlami s konektorom 3,5 mm do telefónu a skontrolujte, či máte najnovšiu aktualizáciu firmvéru. Aktualizujte firmvér podľa pokynov na obrazovke.

Aj ďalší prieskum na internete nám potvrdil tieto dva fakty. Prvý je ten, že HTC má naozaj špecifický USB-C adaptér a použitie iného nemusí vôbec fungovať. Už dlhšie tiež platí, že aj slúchadlá z HTC telefónov nemusia byť dokonca vôbec kompatibilné s iným USB-C zariadením. Na druhej strane, ak použijete pribalený USB-C adaptér, nemusíte sa ničoho báť a môžete použiť akékoľvek klasické káblové slúchadlá. Problém ale môže byť, ak tento adaptér stratíte. Hoci HTC predáva svoj oficiálny adaptér. V oficiálnom českom e-shope je k dispozícii za 349 Kč, čo je v prepočte približne 13,70 EUR.

Nezabudnite! Ak máte nejaký problém s vaším mobilným zariadením, napíšte na www.AndroidForum.sk a my, alebo Android komunita, ktorá naše fórum pravidelne navštevuje, vám pomôže. Pokiaľ ste v mobilných technológiách zbehlí, môžete na našom fóre poradiť iným používateľom. Však viete, ako to býva – ako sa do hory volá, tak sa z nej aj ozýva. Možno aj vy raz budete potrebovať pomoc a nájde sa niekto ochotný, kto vám poradí!

16.9.2018
Zdroj: AndroidForum.sk

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+