MojAndroid

Odkedy je Skitch pod taktovkou Evernote-u, všetci horlivo čakali, kedy dojde k symbióze týchto aplikácií. Evernote už so Skitch-om plán mal. Ten sa teraz splnil a na Android Markete nájdete aktualizovanú aplikáciu Evernote, ktorá zahŕňa podporu Skitch-u a tak “spája” dve aplikácie do jednej. Čo je v Evernote nové?

Vytváranie a editovanie poznámok pomocou Skitch

Keď vytvárate novú poznámku alebo len editujete starú, uvidíte v paneli nástrojov Skitch logo vo forme srdiečka. Po dotyku tohoto loga vás Evernote premiestni do prostredia aplikácie Skitch, ktorú máte nainštalovanú (ak nemáte, tak ju rýchlo nainštalujte) a dovolí vám vytvoriť alebo upraviť poznámku za pomoci nástrojov tejto aplikácie. Po ukončení editovania či vytvárania poznámky stačí, aby ste priložili svoj prst do pravého horného rohu na logo slona – logo Evernote – a nová poznámka bude na svete.

Offline vyhľadávanie

Odteraz môžete vyhľadávať poznámky na vašom Evernote účte aj bez pripojenia na internet. V minulosti ste mali prístup k niektorým poznámkam v mobile offline, no vyhľadávať medzi ostatnými nebolo možné. Teraz si prémiový užívateľ (45 USD/rok) môže prehľadávať všetky poznámkové bloky na svojom účte a hľadať v nich určité poznámky aj bez toho, aby bol pripojený k internetu. My ostatní, ktorý za Evernote neplatíme, môžeme hľadať v poznámkach, ktoré sme vytvorili alebo prehliadali v našom Androide.

Slideshow zobrazenie

Ak otvoríte poznámku a nachádza sa v nej obrázok, fotka či súbor zo Skitch, stačí, aby ste na daný objekt klikli a zobrazí sa vám na celom displeji s čiernym pozadím. Posun je zabezpečený posuvom prstu po displeji buď vľavo alebo vpravo, tak ako ste zvyknutí posúvať fotky vo vašej galérii. Ak poznámka obsahuje len obrázok či fotku, bude automaticky otvorená v Slideshow režime.

Evernote je jedna z najobľúbenejších aplikácií pre vytváranie a editáciu poznámok v Androide. Poznámky synchronizuje cez internet aj s PC či iným Android zariadením. Poznámku môžete vytvoriť za pomoci textu, audio nahrávky či obrázku, buď z galérie alebo priamo vytvoreného pomocou aplikácie. Evernote ponúka aj organizovanie poznámok, vytváranie zoznamov či zdieľanie poznámok na sociálnych sieťach. Ak ste si Evernote ešte nenainštalovali, mali by ste tak čo najrýchlejšie spraviť pomocou nasledujúcich odkazov.

Evernote
Evernote Corp.
Verze 3.2 (6. 9. 2011)
Velikost 4,8 MB
1.6+

Zdarma

 

MôjAndroid.sk TIP na článok:

 

 

Zdroj: AndroidCentral

 

15.9.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+