MojAndroid

Hudobné vydavateľstvo Universal tlačí na obľúbený Spotifyt a vyžaduje viac limitov pre tých, ktorí za službu neplatia. Podľa vnútorného zdroja sa Universal domnieva, že Spotify priamo poškodzuje tržby z priameho predaja alebo iných internetových obchodoch, ako je iTunes. Informácie priniesol denník Financial Times. Ak sa vydavateľstvu podarí zatlačiť, v budúcnosti môže neplatiacich používateľov služby čakať napríklad obmedzenie času, počas ktorého môžu prehrávať hudbu v mesiaci.

V minulosti čelili podobným obmedzeniam všetci používatelia. Služba bola totižto obmedzená tým spôsobom, že používatelia, ktorí nemali zakúpený prémiový program mohli spustiť rovnakú pieseň len 5 krát a potom sa stala sivou. Spotify toto obmedzenie odstránil v marci roku 2013.

Iné nahrávacie spoločnosti argumentujú prístup služby k bezplatným používateľom tým, že ide o lepšiu alternatívu, než YouTube, kde sú limity pre “neplatičov” ešte menšie. Spotify si nemôže dovoliť prísť o jedného z hlavných nahrávacích spoločností, takže sme zvedaví, ako dopadnú rokovania a či sa naozaj dočkáme opäť obmedzenej prevádzky.

Zdroj: Financial Times

23.3.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+