MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Konektivita: Aj drahšie zariadenia by si mohli brať príklad

V tejto oblasti som veľmi milo prekvapený. Nebudem sa rozpisovať o veciach, akými je Wi-Fi či bluetooth, tieto funkcie sú samozrejmosťou snáď každého súčasného smartfónu. 4G siete chytí UMIDIGI One Pro bez problémov. Čo je však najzaujímavejšie, výrobcovi sa podarilo do tohto smartfónu pridať aj NFC, čo je v tejto cenovej kategórii naozaj výnimka. Nájdeme aj oveľa drahšie smartfóny, ktoré NFC nemajú. Toto by mohlo byť konkurenčnou výhodou. Platenie pomocou Google Pay predsalen má niečo do seba.

Telefonovanie je s UMIDIGI One Pro štandardné. Kvalita hovoru tiež. Nezaznamenal som žiadne problémy či už so signálom alebo kvalitou hovoru. Zvuk je dostatočne hlasný a zrozumiteľný, druhá strana sa taktiež na kvalitu hovoru nesťažovala. Telefónny zoznam je štandardný od Googlu, o ňom nemá zmysel písať, všetci ho už dôverne poznáte.

Samozrejme, vyskúšal som aj navigáciu s aplikáciami Waze, Sygic a Google Mapy. Všetko prebehlo bez problémov. Polohu som mal v priebehu niekoľkých sekúnd a signál si smartfón držal veľmi dobre. Môžem povedať, že pri navigovaní vás rozhodne nesklame. Bluetooth je prítomný v staršej verzii 4.1. Komunikácia s ostatnými bluetooth zariadeniami prebiehala štandardne. Vyskúšal som hodinky Huawei Watch GT, Xiaomi Mi Band 2, ale aj svoje bluetooth slúchadlá, ktoré aktívne používam. Signál bol stabilný, všetko išlo presne tak, ako malo.

Fotoaparát: Najväčšia slabina

V dnešných časoch už nemusíte slušný fotoaparát hľadať len medzi zariadeniami, ktoré sú najdrahšie na trhu. Fotografovať obstojne zvládne takmer každý smartfón. Fotoaparát UMIDIGI One Pro disponuje dvoma objektívmi s rozlíšením 12 + 5 MP.

Na aplikácii, ktorá fotoaparát obsluhuje, by mal výrobca poriadne popracovať. Neobsahuje prakticky žiadnu pokročilú funkciu. Nenachádza sa tu ani portrétový režim s rozmazaným pozadím (neviem teda, na čo slúži druhý fotoaparát). Máte možnosť zapnúť len HDR a blesk. Prakticky nič viac. Nie sú tu teda žiadne pokročilé režimy či filtre. Proste nič. Rovnako problémová je aj rýchlosť samotnej aplikácie. Na všetko musíte čakať a obraz nie je ani zďaleka plynulý. Zaostrovanie je pomalé a od stlačenia spúšte po odfotografovanie to trvá večnosť. Musíte mať naozaj pevnú ruku, lebo sa ľahko môže stať, že odfotíte veľkú machuľu.

Kvalita fotografií je jedným slovom slabá. Fotoaparát neponúka obstojné výsledky ani v prípade, že sú podmienky na fotografovanie ideálne. Vtedy sa na fotografie aspoň pozerať dá, avšak akonáhle sa podmienky zhoršia, fotografie sú veľmi zlé.

Video zvládne zariadenie nahrávať vo FullHD rozlíšení pri 30 snímkoch za sekundu. Jeho kvalita nie je ani zďaleka uspokojivá. Počas chôdze nahrávať video ani neskúšajte, triasť sa bude všetko okolo vás. Jediná šanca, ako zachytiť obstojné video je vtedy, keď máte pevnú ruku, nehýbete sa a rovnako objekt, ktorý nahrávate, sa tiež nehýbe rýchlo. Ak plánujete kúpiť lacný smartfón a jednou z podmienok sú fotografie, na UMIDIGI One Pro radšej rýchlo zabudnite.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 
30.11.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+