MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Displej a skener odtlačkov

Začnem štandardne – uhlopriečkou. Tá je 5,99 palca a rozprestiera sa na nej HD+ rozlíšenie. Konkrétne 1520 x 720 pixelov, čo činí hustotu 287 ppi. Nižšie rozlíšenie bude náročným používateľom určite prekážať, no pre bežného používateľa bude pravdepodobne dostatočné. Oceňujem výborné pozorovacie uhly a dobrá je tiež jeho čitateľnosť na priamom slnku. Problém s prečítaním notifikácie či s prezeraním mapy som nemal ani v prípade, že vonku svietilo slnko.

Maximálna hodnota jasu je úplne dostatočná. Farby sú v poriadku, všimol som si, že je displej ladený trošku do teplejších farieb, avšak pri normálnom používaní to nemáte šancu spoznať. Ja som si displeje porovnal s mojím OnePlus 6 a rozdiel tam bol viditeľný. Nie je to však nič hrozné a pri používaní som na to hneď zabudol.

Nastavenia displeja sú štandardné, nič špeciálne tu nenájdete. Jas dokáže smartfón prispôsobovať automaticky, nastavenie času, po ktorom sa displej vypne, je možné v rozmedzí od 15 sekúnd do pol hodiny.

Skener odtlačkov prstov sa nenachádza štandardne na prednej alebo zadnej strane. Nájdeme ho na pravom boku, priamo v tlačidle zapnutia/vypnutia displeja. Jeho nastavenie je jednoduché, stačí párkrát priložiť prst a máte ho zaregistrovaný. Umiestnenie skeneru možno všetkým vyhovovať nebude, mne však vôbec neprekážalo a rýchlo som si naň zvykol. Nepatrí medzi najrýchlejšie, nejakú tú sekundu mu trvá, kým sa telefón odomkne. Videl som už aj oveľa rýchlejšie. Na druhú stranu, funguje celkom spoľahlivo a s odomykaním problémy mať nebudete. Samozrejme, v prípade, že budete mať suché ruky. S mokrou si veľmi neporadí. To ale platí aj pre ostatné zariadenia.

Odomknúť nový UMIDIGI One pro je možné aj pomocou tváre. Funkcia sa volá veľmi nápadito – Face ID. Žeby sme už niekde o niečom takomto počuli? Inšpirácia je jasná, no prejdem na samotnú funkčnosť. O tom, aké je to bezpečné písať nebudem, určite sa to ani zďaleka nevyrovná iPhonom. Na druhú stranu, presne v prípade, keď máte mokré ruky a potrebujete rýchlo smartfón odomknúť, sa táto funkcia môže hodiť. Pridanie tváre je otázkou pár sekúnd. Odporúčam to nastaviť v dostatočnom osvetlení, nech s tým neskôr nemáte problém. Následne už môžete odomykať aj pomocou tváre. Funguje to prekvapivo veľmi dobre. Na to, aký je telefón lacný, až výborne. Smartfón bez problémov registruje moju tvár a odomkne sa veľmi rýchlo.

Výkon a Pamäť: Nie je to trhač asfaltu, ale prácu so systémom zvláda dobre

Hneď na úvod musím poznamenať, že sa nejedná o herný smartfón. To by sme však od zariadenia, ktoré nestojí ani 200 eur neočakávali. UMIDIGI One Pro je osadený procesorom od MediaTeku, konkrétne modelom Helio P23, ktorý ponúka 8 jadier. Benchmarky síce netrhá, no môžete sa spoľahnúť aspoň na to, že sa jedná o jeden z tých úspornejších. Plynulosť práce so systémom však vôbec nie je zlá a v tomto prípade nie je vôbec poznať, že sa jedná o procesor nižšej triedy. Zvládne dokonca aj nejaké hry, ale na tie najlepšie tituly s premakanou grafikou si musíte nechať zájsť chuť. Ja som, samozrejme, neváhal a nainštaloval som PUBG. Grafika sa automaticky nastavila na minimum a hrať som síce mohol, no herný zážitok nebol najlepší. Skrátka, UMIDIGI One Pro rozhodne nie je smartfón, ktorý je určený na hranie. Nižšie si môžete pozrieť výsledky, ktoré som nameral v benchmarkoch AnTuTu a Geekbench.

S pamäťou v zariadení problém určite mať nebudete. Tá operačná ponúka kapacitu 4 GB a vďaka nej smartfón zvládne multitasking absolútne bez problémov. 4 GB RAM obsahujú napríklad aj nové Pixely od Googlu. V prípade takto lacného zariadenia sa jedná o veľmi slušnú porciu a mne sa to, samozrejme, páči. Na dáta používateľov poslúži vnútorné úložisko s kapacitou až 64 GB. To je navyše možné rozšíriť pomocou pamäťových kariet microSD. Zariadenie by údajne malo zvládnuť kartu o veľkosti až 256 GB.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 
30.11.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+