MojAndroid

Do redakcie k nám zavítala horúca novinka od čínskeho výrobcu UMIDIGI, ktorý len nedávno začal oficiálne predávať svoje zariadenia aj na Slovensku. Tieto smartfóny sa vyznačujú hlavne dobrým pomerom cena/výkon. Aký je UMIDIGI One Pro a oplatí sa jeho kúpa?

Balenie: Bez slúchadiel, ale s pekným obalom

UMIDIGI One Pro k nám dorazil v štandardnej, čiernej krabici. Na vrchu sa nachádza nápis UMIDIGI. Čo sa však nachádza vo vnútri? Po jej otvorení na vás vykukne samotné zariadenie, ktoré je uložené v mäkkej vaničke. Hneď na prvý pohľad ma príjemne prekvapil ochranný obal, ktorý bol priamo v balení. Nie je to však len obyčajný gumený priehľadný obal, aký môžeme vidieť v prípade ostatných výrobcov. Je vyhotovený v čiernej farbe a obsahuje textúru, ktorá pripomína kožu. Na samotnom telefóne sedí veľmi dobre a nemám dôvod ho dávať dole. Ďalej sa tu nachádza rýchlonabíjačka (9V 2A) a USB-C kábel, ktorý je červený a podobá sa na tie, ktoré k svojim zariadeniam pribaľuje spoločnosť OnePlus. Zaujímavým prvkom v balení je akási papierová “knižka”, v ktorej sa nachádzajú potrebné dokumenty a výrobca nezabudol ani na nástroj na vyberanie SIM karty.

Konštrukcia a dizajn

Dizajn nového UMIDIGI One Pro bude pravdepodobne najväčším predajným ťahákom. Smartfón vyzerá veľmi dobre a hodnotne, rovnaký pocit z neho mám aj pri držaní v ruke. Jeho rozmery sú 148,4 x 71,4 x 8,3 mm, ktoré ho radia medzi kompaktnejšie zariadenia. Hmotnosť sa zastavila na hodnote 180 gramov, čo rozhodne nie je málo. Na druhú stranu, vyššia hmotnosť prispieva k lepšiemu a hodnotnejšiemu pocitu zo samotného zariadenia.

Čo sa týka použitých materiálov, môžete sa tešiť na kombináciu kovu a skla. Sklenená je predná aj zadná strana, kovový je zase rám okolo zariadenia, ktorý tieto strany spája. Na testovanie som dostal farebnú verziu Twilight, ktorá je kombináciou modrej a zelenej. Nie je to síce až také efektné ako v prípade smartfónov Huawei či Honor a pod rôznymi uhlami sa farby nemenia, no aj napriek tomu vyzerá zadná strana veľmi pekne. Problémom však môžu byť všadeprítomné odtlačky prstov. Telefón ich doslova priťahuje.

 

Predná strana obsahuje displej, ktorému nechýba výrez v hornej časti, ktorý ukrýva potrebné senzory a objektív selfie fotoaparátu. Nachádza sa tu aj notifikačná LED dióda. Rámiky okolo displeja síce nie sú úplne najmenšie, ale sú dostatočne malé. Prednú stranu UMIDIGI One Pro by som mohol prirovnať napríklad k takej Motorole One. Sú si veľmi podobné.

Na spodnej strane nechýba klasický 3,5 mm audio konektor a mriežka hlavného reproduktora. Nachádza sa tu aj USB-C konektor, za ktorého prítomnosť výrobcu chválim. UMIDIGI je dôkazom, že aj lacný smartfón môže obsahovať moderný konektor. Niektorí väčší výrobcovia by si mohli brať príklad. Ľavá strana obsahuje len dvierka na SIM kartu, na pravej sa zase nachádza dvojtlačidlo ovládania hlasitosti a tlačidlo vypnutia/zapnutia. To v sebe navyše ukrýva prekvapenie – skener odtlačkov prstov. Horná strana je prázdna, nachádzajú sa tu len plastové predely antén.

Zadná strana je veľmi zaujímavá. Pri prvom pohľade vás uchváti zaujímavé farebné prevedenie, ktoré nie je v dnešných smartfónoch štandardom. Nachádzajú sa tu dva objektívy hlavného fotoaparátu, pod ktorými si našiel miesto LED blesk. V spodnej časti už môžete vidieť nápis UMIDIGI a informáciu o tom, že smartfón bol navrhnutý a vyrobený v Číne.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 
30.11.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

  • anubisko

    Mám ho ..dobrý mobil..doporučujem👍

+