MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Displej: Nad priemerom svojej triedy

V cenovej kategórii pod 100 eur ani dnes nie je štandardom HD displej. Preto som veľmi rád, že Umidigi nezaváhalo a dalo ho do modelu A3. Na uhlopriečke 5,5 palcov sa pri pomere 18:9 rozprestiera 1440×720 pixelov, pričom displej je typu IPS.

To nie je žiadne prekvapenie, a predsa dokázal prekvapiť. Už len jeho rozlíšenie je nad priemerom. Tam to však nekončí a samého ma prekvapili skvelé pozorovacie uhly. Čitateľnosť na priamom slnku síce nie je ideálna, no to som ani nečakal. Rovnako je na tom aj podanie farieb a opäť platí, že hoci nie je skvelé, vo svojej triede patrí medzi lepšie.

Celkovo som mal z displeja dobrý dojem. Úprimne som za túto cenu čakal niečo horšie, takže nakoniec z toho vzišlo ďalšie milé prekvapenie. Veľkým plusom je aj žiaden výrez, ktorému sa Umidigi za cenu hrubších rámčekov vyhlo.

Výkon a pamäť: Netreba čakať zázraky

V oblasti výkonu som sa už pred testovaním pripravil na malé utrpenie. Od procesora MediaTek 6739 s frekvenciou 1,5 GHz som nečakal dokopy asi nič špeciálne. Je to jednoducho čipset tej najnižšej triedy a podľa toho sa aj správa. Veľkou pomocou mu nie sú ani 2 GB operačnej pamäte, keďže dnešné minimum sú až 3. Na bežné operácie to stačí, ale to je asi tak všetko. Pamäť 16 GB určite vydrží len na prvých pár mesiacov, potom odporúčam kúpiť si SD kartu.

Tu prichádza malé prekvapenie. Okrem samotnej podpory pamäťových kariet ma potešil fakt, že jej maximálna veľkosť môže byť až 256 GB. Je mi jasné, že pri takom čísle to už mobil asi zvládať nebude, ale nemal som príležitosť overiť to.

Nakoniec tak môžem povedať, že pri výkone a pamäti netreba čakať nič extra. Ide jednoducho o najnižšiu triedu smartfónov, do ktorej Umidigi A3 zapadá výborne. Opäť ale musím poznamenať, že aj tu som sa dočkal milého prekvapenia v podobe podpory SD kariet do 256 GB.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 
30.7.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

  • Ivann

    Mal som UMIDIGI (SUPER, ROM, a PLUS) a už nikdy viac. Recenziu som prečítal len zo zvedavosti a vidím, že stále trpia školáckymi chybami ako je nepresná čítačka atď. O podpore pomlčím, zrejme tak max3 aktualizácie a po pol roku sa naň vykašlú. Aj za 89 EUR je veľa. Za tie nervy to nestojí si priplatiť pár EUR a isť do Xiaomi.

  • Yggynko Slobodko

    mal som Umidigi S2 Pro ,zo zaciatku super , po dvoch rokoch sa s nim nepripojim ani na mobilne data a fotoaparat prestal fungovat ,teda ako kedy … :))

+