MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Fotoaparát: Neohúri, neurazí, ale aplikácia od Umidigi je na tom horšie

Čo sa týka fotoaparátu, je to asi jediná kategória, kde sa moje očakávania od Umidigi A3 naozaj naplnili. A priznám sa, veľa som toho nečakal. Hlavný snímač na zadnej strane má rozlíšenie 12 Mpix a pomáha mu sekundárny, 5-megapixelový objektív, ktorý slúži na rozostrenie pozadia.

Aplikácia fotoaparátu je veľmi chudobná. A keď poviem chudobná, myslím tým naozaj chudobná. Okrem troch režimov fotenia a troch spínačov sa v nej nachádza už len ponuka nastavení. Aj tá je na funkcie skúpa a Umidigi by malo na celej aplikácii zapracovať.

Výsledky sú za ideálnych svetelných podmienok skutočne vydarené. Hoci nijako nemôžem vyzdvihnúť farebné podanie či kontrast, s fotkami som bol spokojný. A v horších svetelných podmienkach zase prišiel očakávaný šum a strata detailov, s čím ale treba pri tak lacnom zariadení rátať. Vôbec sa za to nehnevám, lebo toto nie je smartfón na nočné fotenie.

S čím som ale tak spokojný nebol je portrétny režim. V aplikácií ho nájdete pod názvom “depth of focus”, čo je len jeho nepreložené anglické meno. Funguje však na veľmi divnom princípe a zaostruje vždy na kruhovú oblasť, ktorá sa síce dá zväčšiť, ale výsledku to nepomôže. Video je možné natáčať maximálne v rozlíšení Full HD. Chýba akákoľvek optická stabilizácia, pochváliť však musím preostrovanie. Nie je celkom automatické, ale rýchle.

Nakoniec je tu selfie kamera. S rozlíšením 8 megapixelov som od neho čakal niečo trochu lepšie, ale nesklamal. Fotky sú primerane ostré, farby trochu bledšie. Na videohovory úplne stačiť bude, ale ak patríte medzi selfie maniakov, rozhodne zvážte iný model.

Konektivita: Trochu zaostáva a prekvapenie už nečakajte

Umidigi A3 musí kvôli svojej cene priniesť rôzne kompromisy a zopár z nich sa nájde práve v konektivite. V žiadnom prípade nerátajte s NFC. Číňania ho montujú len do prémiových modelov, aj to len do niektorých. Huawei sa ho síce snaží zaviesť v strednej triede, ale Umidigi nie je Huawei.

Na čo sa však spoľahnúť môžete je Wi-Fi, GPS, Glonass alebo aj LTE. Nezabudlo sa ani na Bluetooth, mierne ma však zarazilo, že výrobca vsadil na verziu 4.0. Nakoniec je tu microUSB konektor, ktorý nijako kritizovať nemôžem. V tejto cenovej kategórii je proste štandardom.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 
30.7.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+