MojAndroid

Z času na čas sa stane, že v celom komplikovanom svete sociálnych sietí nastane chyba. Takáto chyba, hoci aj malá, môže mať drastický dopad na používateľov danej siete. Ak ju totiž objaví niekto, kto to dokáže zneužiť, môže sa dostať nielen k súkromným a citlivým dátam, ale aj napáchať používateľom škody. Podobná vec sa nedávno stala Twitteru, konkrétne jeho aplikácii pre Android. Našťastie chybou nebol nikto postihnutý, o čom informoval portál GSM Arena.

Chybu pravdepodobne nikto neodhalil

Zabezpečenie sociálnych sietí a ich aplikácií je mimoriadne komplikované. Zvlášť tých, ktoré používajú milióny používateľov na dennej báze. Ich dáta a údaje predstavujú pre hackerov lákavú korisť, a ak ju získajú, vie to narobiť škodu. Aj preto je dôležité neustále aktualizovať prvky bezpečnosti.

Nedávna chyba na Twitteri sa radí medzi tie, ktoré (našťastie) nespôsobili žiadnu škodu. Ak by ju ale niekto objavil, malo by to veľmi zlý dopad na používateľov. Hackeri by mali prístup nielen ku osobným údajom, ale boli by schopní ovládať aj pridávanie príspevkov a posielanie správ.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Ako sme už spomenuli vyššie, nikto nebol touto chybou postihnutý, o čom napísal aj samotný Twitter na svojom Blogu o ochrane osobných údajov. Chyba bola odstránená, my vám však pre vlastnú bezpečnosť odporúčame aktualizovať aplikáciu na najnovšiu verziu.

Náš tip
Twitter prichádza s tmavým režimom, nazval ho naozaj originálne

29.12.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+