MojAndroid

Twilio je brána, ktorá pomáha platformám komunikovať či už textovo alebo zvukovo. Nedávno bola však napadnutá a mohla mať následky na používateľov chatovacej aplikácie Signal, ktorá slúži na bezpečné odosielanie šifrovaných správ. Ďalšie informácie priniesol portál The Verge.

Signal dáva svojim používateľom vedieť o potenciálnom nebezpečenstve

Signal dnes upozornil 1 900 používateľov, že ich účty mohli byť potenciálne hacknuté útočníkmi, ktorý sa zamerali práve na bránu Twilio. Ich cieľom bolo získať prístup k trom účtom. Tie majú k sebe priradené telefónne čísla. Jeden z týchto používateľov odovzdal vývojárom aplikácie Signal informáciu, že sa k jeho účtu priradilo nové telefónne číslo a útočník tak mohol posielať a prijímať správy, ktoré sú určené pre niekoho iného.

Vývojári obľúbenej aplikácie na odosielanie šifrovaných správ ďalej ubezpečujú svojich používateľov, že história správ, zoznam kontaktov, informácie o profile, listina zablokovaných ľudí a ďalšie súkromné informácie ostali v bezpečí. Pre lepšie zabezpečenie sa odporúča nastaviť si PIN kód na prihlásenie sa pomocou nového zariadenia. Táto metóda by útočníkom zamedzila prístup k daným účtom.

Náš tip
Pozor na napodobeniny známych aplikácií. Obsahujú nebezpečný malvér
18.8.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+