MojAndroid

Členovia výboru tajnej služby americkej Snemovne reprezentantov poslali zakladateľovi a šéfovi Facebooku, Markovi Zuckerbergovi, list, v ktorom popisujú toxickosť slovenského internetu. Obsah tohto listu by sa dal zhrnúť slovným spojením “Slovnenský Facebook je plný dezinformácií,” informovala polícia SR na svojom Facebooku.

O publicitu v celom svete sa postarala agentúra Reuters, ktorá o tejto skutočnosti informovala. O tom, čo sa deje na slovenskom Facebooku, tak vie celý svet. A Slovákov to nevykresľuje v najlepšom svetle. Práve naopak. V liste sa okrem iného uvádza:

„Výbor je hlboko znepokojený pokračujúcou prítomnosťou škodlivých dezinformácií a proruskej propagandy na slovenskom Facebooku a nalieha na Facebook, aby okamžite zabezpečil, že všetky proruské dezinformácie budú rýchlo vyhodnotené, overené a označené, znížené alebo odstránené. v súlade s verejnými prísľubmi a deklarovanou politikou Facebooku,“ 

O tom, že Facebook podobné hrozby, ktoré rozdeľujú spoločnosť, totálne ignoruje, sa už vie dávno. Prioritou je zisk, a to aj na úkor prehnaných reakcií na sociálnej sieti. Algoritmus je nastavený jasne. Čím viac ľudia interagujú s príspevkom, tým viac sa tento príspevok šíri aj k ostatným. A práve na negatívne či kontroverzné skutočnosti ľudia reagujú najčastejšie. A nie vždy primerane. Dnes si každý na sociálnych sieťach myslí, že sa môže vyjadriť k absolútne všetkému. Pravdou síce je, že áno, môže. Ale mala by existovať určitá sebareflexia, ktorá inteligentnému jedincovi napovie, že k témam, o ktorých nevie absolútne nič, by sa vyjadrovať nemal.
Polícia ďalej v statuse uvádza, že proti dezinformáciám bojuje od roku 2017, pričom od roku 2018 sa im špeciálne venuje na stránke Hoaxy a podvody – Polícia SR.

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

Nie je možné pridávať komentáre.

+