MojAndroid

avast! Ransomware Removal

Avast je už dlhé roky poskytovateľom antivírusových služieb pre počítače. Pri spopularizovaní smartfónov sa však spoločnosť rozhodla, že bude ochraňovať aj majiteľov týchto zariadení, a tak je už nejaký čas k dispozícii v Obchode Play aplikácia Mobile Secuiry & Antivirus. Hrozieb pre našich mobilných miláčikov však každým dňom pribúda, o čom svedčí aj prvý prípad infikovania mobilného zariadenia vírusom typu ransomware. Ten zašifruje užívateľove dáta v zariadení, pričom pre opätovné sprístupnenie je nutné zaplatiť určitý poplatok hackerovi, ktorý stojí za týmto prefíkaným vírusom. Avast však dlho neotáľal a vypustil novú aplikáciu avast! Ransomware Removal, ktorá je schopná v zariadení identifikovať škodlivý kód a rozšifrovať ho bez toho, aby ste museli čokoľvek zaplatiť, a tak vám pomôže ušetriť nemalé trápenie a možno aj financie.

avast-2 avast-3 avast-4

BeerAdvocate

S príchodom horúcich letných dní stúpa množstvo skonzumovaného zlatého moku. Hoci Slováci zrejme stále ostávajú verní tuzemským značkám, čoraz častejšie dostať aj v našich podnikoch a supermarketoch zahraničné pivá rôznych značiek. Ak radi objavujete v tomto smere niečo nové, aplikácia BeerAdvocate je práve pre vás. Prináša rozsiahly zoznam mnohých pív z celého sveta, pričom pri každom z nich nájdete podrobný popis a hodnotenie od ostatných užívateľov aplikácie. Tí spolu vytvárajú komunitu, s ktorou môžete komunikovať na diskusných fórach, ale aj prostredníctvom súkromných správ. Stačí rýchla registrácia a aj vy môžete hodnotiť pivá, pridávať si ich do zoznamu obľúbených značiek či prehľadávať značky, podujatia, alebo výčapy v okolí. Vývojári sľubujú zaujímavé funkcie aj v najbližších aktualizáciách, spomedzi ktorých zrejme najviac zaujme možnosť odskenovať QR kód piva a podľa toho ho nájsť v databáze. To je síce ešte otázkou budúcnosti, no všetku ostatnú funkcionalitu môžete využívať už teraz, pričom aplikácia je zadarmo a je optimalizovaná na tablety aj smartfóny.

beer-advocate1 beer-advocate2 beer-advocate3

Copy Bubble

Naše inteligentné zariadenia sú každým rokom výkonnejšie, softvér je stále užitočnejší a ovládanie intuitívnejšie. Niektoré funkcie, ktoré sú na počítači alebo notebooku úplne jednoduché, však stále robia problém pri používaní menšieho zariadenia s dotykovou obrazovkou. Medzi ne patrí aj kopírovanie a prilepovanie textu medzi jednotlivými aplikáciami. Copy Bubble je jednoduchá aplikácia, ktorá slúži ako zberné miesto pre texty, ktoré skopírujete a umiestnite do schránky. Už viac nebudete musieť každý skopírovaný text ihneď vložiť do cieľovej aplikácie, vďaka Copy Bubble budete mať stále prístup ku svojmu clipboardu, z ktorého môžete vyberať text aj dodatočne a nemusíte sa báť, že sa vám stratí pri skopírovaní iného textu. Prístup k schránke so všetkými skopírovanými textami máte vďaka plávajúcej bubline, a tak je ovládanie veľmi jednoduché a intuitívne. Vývojári navyše pracujú na novej verzii, ktorá by v priebehu najbližších dní mala umožniť zatvoriť túto bublinu jednoduchšie, ako tvrdým vypnutím aplikácie. Okrem toho je Copy Bubble úplne zadarmo a v pamäti vášho zariadenia vám zaberie iba niečo vyše 1MB.

[youtube http://www.youtube.com/watch?v=QA4MKL7Ughk]

Verzia: 1.3
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.3
Aktuálna cena: Zdarma

DroidPack Wallpapers

Rôznych pozadí pre vaše Android zariadenia je v Obchode Play zrejme nespočetné množstvo. Iba niekoľko sa ale pýši tým, že sú v zariadeniach predinštalované od výrobcov a aspoň chvíľu sú dostupné exkluzívne pre to či tamto zariadenie. Samozrejme, pár dní po predstavení, a niekedy aj pred ním, si už tieto pozadia môžete stiahnuť do ktoréhokoľvek tabletu či smartfónu. Ak sa vám pozdávajú základné pozadia z jednotlivých zariadení, no nechce sa vám ich hľadať na rôznych miestach, DroidPack Wallpapers tento problém rieši. Obsahuje totiž viac ako 500 rôznych pozadí, ktoré uzreli svetlo sveta iba vďaka zariadeniu, v ktorom boli nainštalované už od výrobcu. V aplikácii nájdete množstvo smartfónov či tabletov, pozadia zo starších verzií Androidu ako aj pozadia z niektorých alternatívnych custom ROMiek.

DROID PACK POZADIA ANDROID DROID PACK POZADIA ANDROID Snímka obrazovky 2014-06-19 o 14.07.08

IR Universal Remote

Hoci posielanie súborov cez infračervený port je pojem pomaly zapadnutý prachom, v niektorých najnovších mobiloch a tabletoch znovu nájdeme tento vysielač. Dôvod je jednoduchý – IR porty dokážu naše zariadenie premeniť na diaľkový ovládač. K správnemu fungovaniu však potrebujú aj dobrú aplikáciu a túto medzeru vypĺňa dokonale aj IR Universal Remote. Ide o akúsi all-in-one aplikáciu, ktorá poskytuje naozaj všetky funkcie, na ktoré si spomeniete. Môžete vytvárať niekoľko rozličných virtuálnych ovládačov, na každom z nich môžete rozložiť jednotlivé klávesy podľa vašich predstáv a na jednom ovládači je možné nastaviť ovládanie aj viacerých zariadení. Na domovskú obrazovku si môžete pridať ovládač vo forme widgetu a k tomu všetkému vám slúži obrovská databáza predkonfigurovaných zariadení, z ktorých si jednoducho vyberiete to svoje a nič ďalej nastavovať už nemusíte. Základná verzia aplikácie je zadarmo, pričom sa v nej objavujú reklamy a poskytuje prístup iba k najzákladnejším funkciám. Za poplatok vo výške 2,94€ ale odstránite reklamy a odomknete obrovský potenciál tejto šikovnej aplikácie.

ir-universal-remote1 ir-universal-remote2 ir-universal-remote4

Verzia: 1.32l
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.32l
Aktuálna cena: Zdarma

Parallels Access

V poslednom období sme videli niekoľko aplikácií, ktoré sľubovali jednoduché ovládanie vzdialeného počítača pomocou smartfónu či tabletu. Jednu takúto dokonca predstavila samotná materská spoločnosť Androidu pod menovkou Chrome Remote Desktop. Treba však uznať, že ani samotný Google neprišiel s najelegantnejším riešením a ovládanie bolo síce jednoduché a aj pomerne spoľahlivé, no určite nie veľmi pohodlné. Tento problém sa snaží odstrániť aplikácia Parallels Access, ktorá podobne, ako jej konkurenti, zabezpečuje ovládanie počítača pomocou zariadenia s Androidom alebo iOS, no zároveň prispôsobuje prostredie veľkosti displeja, vďaka čomu je ovládanie oveľa jednoduchšie a praktickejšie. Aplikácia je síce zadarmo, ale za kompletný balík služieb si budete musieť zaplatiť 20$ na rok, prípadne 35$ na dva roky.

parallels-access-2-samsungnote3-landscape-word-1 parallels-access-2-samsungnote3-landscape-excel-1

Verzia: 3.2.0.31423
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 3.2.0.31423
Aktuálna cena: Zdarma

24.6.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+