MojAndroid

Od posledného dielu nášho seriálu TOP 5 Android hry prešiel nejaký čas a vo svete mobilných hier pribudlo niekoľko veľmi zaujímavých titulov. V dnešnom dieli si predstavíme ďalších 5 hier z kategórie Hlavolamy, ktorej sme sa naposledy venovali v apríli tohto roku. Táto kategória ale stále patrí medzi užívateľmi k tým najobľúbenejším, čo znamená, že aj vývojári sa tomuto žánru radi venujú. Dnes si predstavíme ďalších päť hier z tejto kategórie, pričom skombinujeme novšie aj staršie tituly. Všetky ale patria medzi najobľúbenejšie v obchode Play a hoci väčšina z nich patrí medzi spoplatnené tituly, myslíme si, že cenovka pri týchto hrách je oprávnená.

Blek

Prvou hrou v našom výbere je naozaj výborný titul Blek, ktorý prináša obrovské množstvo zábavy. Hra bola najskôr dostupná pre zariadenia so systémom iOS, kde si získala veľa fanúšikov a už pred oficiálnym predstavením pre platformu Android sa už mnohí užívatelia nevedeli dočkať, kedy si budú môcť zahrať Blek aj na svojom zariadení. Princípom hry je opakovanie gest, ktoré nakreslíte na hernom pláne. Týmito gestami nakreslíte pohybujúcu sa čiaru, ktorá automaticky prejde celým herným plánom a musí sa dotknúť všetkých farebných guľôčok, pričom sa musí vyhýbať čiernym guľkám. Najlepšie je tento princíp zachytený na videu nižšie.

Je naozaj pozoruhodné, aká náročná je táto hra, no zároveň koľko zábavy dokáže priniesť. Kresliť gestá, ktoré sa zopakujú na celom hernom pláne, je naozaj náročná úloha. Vyžaduje obrovskú presnosť, resp. mnohonásobné opakovanie. Tento jedinečný herný princíp má svoje skutočné čaro a veľmi ľahko si získava ďalších prívržencov a fanúšikov. V prospech tejto populárnej hry hovorí aj množstvo ocenení, ktoré titul Blek získal. V obchode Play ho nájdete za 2,19€, no táto cena je konečná a nenájdete tu žiadne ďalšie in-app nákupy.

Verzia: 1.0.7
Pôvodná cena: 2,29 €
Aktuálna cena: 2,99 €
Verzia: 1.0.7
Pôvodná cena: 2,29 €
Aktuálna cena: 2,99 €

Monument Valley

Ak ste ešte nepočuli o titule Monument Valley, zrejme ste sa v posledných mesiacoch mobilným hrám veľmi nevenovali. Tento titul si napriek svojej vyššej cenovke získal naozaj veľké množstvo fanúšikov, pričom mnohí sa zhodujú, že ide o najkrajšiu hru, aká bola kedy pre Android vytvorená. Toto hodnotenie je už na vás, no musíme uznať, že ide o veľmi podarený titul, ktorý je naozaj hodný svojej cenovky. V hre sa budete pohybovať po skutočne nádherných budovách a miestach, pričom tu nebudú platiť tradičné zákony gravitácie. Hra poriadne potrápi vaše mozgové závity, no nádherná grafika a pokojná hudba sú ideálnym spôsobom na oddych a relaxáciu.

Menšou výčitkou hráčov, ktorí si hru zakúpili, bola dĺžka príbehu. Môžeme potvrdiť, že nebolo náročné hru absolvovať v priebehu niekoľkých hodín, no teraz je v obchode Play dostupné aj rozšírenie s názvom Forgotten Shores, ktoré pridáva ďalších osem levelov. Samotná hra stojí v obchode Play 3,59 € a rozšírenie Forgotten Shores vás vyjde na ďalších 1,79 €. Dokopy tak ide o pomerne vysokú sumu za mobilnú hru, no stále máte k dispozícii dvojhodinovú skúšobnú dobu, počas ktorej môžete hru bez problémov vrátiť.

Verzia: 2.5.18
Pôvodná cena: 5,49 €
Aktuálna cena: 2,99 €
Verzia: 2.5.18
Pôvodná cena: 5,49 €
Aktuálna cena: 2,99 €

The Room Two

Ak patríte medzi užívateľov, ktorí si užívajú najmä atmosféru hier, titul The Room Two je presne pre vás. Ak by ste aj medzi takýchto hráčov nepatrili, tak vás možno zaujme fakt, že táto hra patrí medzi absolútne najúspešnejšie v obchode Play v celej jeho histórii. Hra je naozaj nevšedným hlavolamom plným naozaj náročných hádaniek. Žáner hry pritom nie je vôbec netradičný a vašou úlohou bude dostať sa zo zamknutej miestnosti. Ovládanie je pritom veľmi jednoduché a takmer všetky úkony budete vykonávať jednoduchým dotykom prsta.

Obrovskou devízou hry je aj detailná grafika, ktorá ešte viac dotvára špecifické prostredie. Spolu s hudbou a zvukovými efektmi sa tak tomuto titulu podarilo navodiť mysterióznu atmosféru, ktorú si užijete najlepšie pri hre so slúchadlami. Hru si dokážete vychutnať aj hraním počas obedovej prestávky, no naozajstný zážitok dosiahnete práve vtedy, keď sa budete hre venovať naplno a nenecháte sa rušiť okolitými elementmi. Ako názov napovedá, hra je nástupcom extrémne populárnej originálnej hry The Room a mnohí kritici sa zhodli, že pokračovanie je ešte lepšie. V obchode Play stojí 2,49 €, no táto cena je konečná a nenájdete tu žiadne in-app nákupy. Hru si stiahlo už viac, ako 100 000 užívateľov Androidu a pri počte hodnotiacich užívateľov cez 83 000 má titul famózne hodnotenie 4,9 hviezdičky.

Verzia: 1.07
Pôvodná cena: 2,29 €
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.07
Pôvodná cena: 2,29 €
Aktuálna cena: Zdarma

Threes!

Ak ste si mysleli, že by sme z nášho výberu mohli vynechať titul Threes!, musíme vás vyviesť z omylu. Hra si pred nejakým časom získala obrovský počet fanúšikov, aj keď úspechu na platforme Android bránili rôzne napodobeniny, ktoré boli uverejnené ešte skôr, ako originálna hra od štúdia Sirvo llc. Hra zaujme najmä svojou jednoduchosťou a neuveriteľnou schopnosťou, ktorá vás prinúti zahrať si ďalšie a ďalšie kolá.

Ako sme spomenuli vyššie, hra má v obchode Play obrovské množstvo klonov. Veľmi podobnou hrou je aj titul 2048, ktorý má ale mierne odlišné ovládanie a vlastnosti. Logika hry je však rovnaká a tou je párovanie dlaždíc s rovnakým číslom po tom, ako z dlaždíc 1 a 2 vytvoríte trojku. Hru ovládate priamočiarymi gestami od okraju po okraj displeja a pri každom geste sa posunú všetky dlaždice, ktoré majú pre posunutie miesto. Hra je tak ideálnou výplňou niekoľkých minút voľného času pri jazde v MHD, ale jej hraním dokážete bez problémov zabiť aj niekoľko hodín. Threes! je v obchode Play aktuálne v zľave a zaplatíte zaň 1,48 €. Za túto cenu sa ale vyhnete všetkým reklamám a in-app nákupom, ktoré sú prítomné v napodobeninách. Ako bonus podporíte vývojárov, ktorých hra má v obchode Play obdivuhodné hodnotenie 4,6 hviezdičky.

Verzia: 1.3.6
Pôvodná cena: 2,29 €
Aktuálna cena: 3,38 €
Verzia: 1.3.6
Pôvodná cena: 2,29 €
Aktuálna cena: 3,38 €

TwoDots

Ako môžete vidieť z predchádzajúcich častí článku, spoplatňovanie dobrých hier v kategórii Hlavolamy je dnes veľmi bežné. Preto je veľmi príjemné vidieť, že titul TwoDots je v obchode Play zadarmo, aj keď tu nájdeme in-app nákupy. Aplikácia je nasledovníkom extrémne populárnej hry Dots, ktorá ponúkala jednoduchý herný princíp spájania bodiek. Menším nedostatkom hry bolo, že vašim jediným cieľom bolo prekonať vlastné skóre, resp. dostať sa v rebríčku čo najvyššie. Pokračovanie hry ponúka podobné ovládanie, no zároveň množstvo noviniek.

Základnou zmenou je, že hra je teraz rozdelená do jednotlivých levelov. Ich absolvovanie nie je ohraničené časom, ako v prípade originálnej hry, ale počtom ťahov a misiou, ktorú musíte splniť. Tieto misie zväčša obsahujú nutnosť odstrániť určitý počet bodiek danej farby alebo tvaru. V ceste vám ale budú stáť rôzne prekážky či úpravy herného plánu, ktorý už viac nemá iba štvorcový tvar. Pomáhať vám ale budú rôzne vylepšenia a bonusy, bez ktorých sa v mnohých situáciách zaobídete iba veľmi ťažko. Práve tuto sa naskytá možnosť pomôcť si in-app nákupmi, no hra je zvládnuteľná aj bez nutnosti kupovať si vylepšenia. Aj v tomto prípade musíme skonštatovať, že nástupca je ešte lepší, ako originálna hra a užiť si ju môžete aj úplne zadarmo.

Verzia: N/A
Pôvodná cena: 2,29 €
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: N/A
Pôvodná cena: 2,29 €
Aktuálna cena: Zdarma

29.11.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+