MojAndroid

Slovak Telekom pokračuje v expanzii svojej 4G siete nielen do nových lokalít. V priebehu októbra a novembra boli súčasne zvýšené aj rýchlosti na nových miestach a úspešne inštalovaná LTE-A sieť v troch rozličných kombináciách. Operátor tak dosiahol ďalší rýchlostný míľnik a štartuje sieť LTE-A s rýchlosťou do 375 Mbps. Sieť je aktuálne inštalovaná v štyroch lokalitách:

  • Bratislava-Petržalka (zrýchlenie z LTE-A do 300 Mbps)
  • Bratislava-Ružinov (zrýchlenie z 225 Mbps)
  • Bratislava-Nové Mesto (premiéra LTE-A, zrýchlenie z LTE do 150 Mbps)
  • Bratislava-Devínska Nová Ves, v oblasti Volkswagen závodu

LTE-A do 375 Mbps spája dva kanály na frekvencii 2600 Mhz a jeden kanál na frekvencii 800 Mhz. Táto kombinácia umožňuje nielen vyššie rýchlosti, zároveň prináša aj lepšie pokrytie budov v týchto lokalitách.

 LTE-A do 300 Mbps expanduje do nových miest

Doterajšie maximum LTE-A do 300 Mbps bude k dispozícii na ďalších troch miestach Slovenska. Rýchlosti do 300 Mbps si budú môcť po novom užiť naši zákazníci v Žiline, Trnave a Banskej Bystrici-mesto.

LTE-A do 225 Mbps expanduje do nových miest

LTE-A sieť do rýchlosti 225 Mbps bola inštalovaná do viacerých oblastí. Odteraz je k dispozícii pre väčšinu obyvateľov Košíc. Kompletne boli pokryté Marianka, Záhorská Bystrica. A pribudlo aj päť ďalších častí Bratislavy: Karlová Ves, Dúbravka, Lamač, Kramáre a Trnávka.

LTE-A s rýchlosťou do 225 Mbps je k dispozícii už aj pre Bratislavčanov vo Vrakuni, Podunajských Biskupiciach, Vajnoroch, v Rači, Devínskej Novej Vsi a Starom Meste. Zároveň je LTE-A k dispozícii v Trenčíne, Nitre a Senci.

16.12.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+