MojAndroid

Na portáli ifixit.com sa pozreli na kĺb druhej verzii zariadenia Project Tango, ktorá má tentokrát podobu tabletu. Rozobratie tabletu na súčiastky si vyžadovalo celkovo 21 krokov, pričom podľa hodnotenia portálu sa zdá, že Project Tango Tablet nepatrí medzi tie, ktoré by ste radi opravovali doma vo svojej obývačke.

Project Tango je unikátny koncept zariadenia z dielne Google, ktoré by mohli využívať aj bežní užívatelia na monitorovanie svojho okolia. Slúžia k tomu kamery s 3D technológiou, pomocou ktorých je možné detailne zmapovať terén a predmety v miestnosti a preniesť tieto informácie do digitálnej formy. Prvé zariadenie s touto funkcionalitou bolo predstavené už pomerne dávno a šlo o smartfón, ktorý umožňoval detailné mapovanie okolia. Novou verziou tohto zariadenia je tablet, ktorý je poháňaný novým procesorom Nvidia Tegra K, vďaka čomu patrí medzi najvýkonnejšie mobilné zariadenia vôbec.

project-tango-1 project-tango-2

Zariadenie obsahuje množstvo senzorov na monitorovanie okolia. Okrem kamery je prítomný aj infračervený projektor spolu so 4-megapixelovou RGB-IR kamerou, ktorá pomáha vnímať okolie v 3D. Na opačnej strane zariadenia zasa nájdeme prednú širokouhlú kameru, ktorá dokáže zachytiť prostredie pod uhlom s veľkosťou 120°. Pri rozoberaní zariadenia narazili redaktori z portálu ifixit na veľké množstvo antén. Okrem klasických antén tu našli aj ďalšie, ktoré sa vinuli naprieč celou konštrukciou zariadenia a výrazne tak sťažovali prístup k vnútorným častiam zariadenia.

project-tango-3 project-tango-4

Podľa všetkého je nový Project Tablet Tango vybavený aj batériou s dostatočnou kapacitou. Konkrétne sa jedná o 7,6-voltovú dvojčlánkovú batériu, ktorá by mala poskytnúť až 18 Wh energie. To je naozaj veľa a je pravdepodobné, že takáto veľká batéria umožní dlhodobé používanie výkonného zariadenia. Ifixit dalo zariadeniu známku opraviteľnosti 4 z 10, čo nie je veľmi veľa a stačí iba na to, aby sa Project Tango Tablet dal označiť za opraviteľný. Množstvo káblov a zložitá konštrukcia sú však pomerne veľkými prekážkami a pre začiatočníka môžu byť priveľkým sústom.

project-tango-5

project-tango-6 project-tango-7 project-tango-8

Zdroj: ifixit via Gizmodo

19.8.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+