MojAndroid

Fungujúca na fakte, že gestá (pohyby prstov po obrazovke) sú pre ľudí prirodzenejšie ako dotyk a čakanie na spustenie danej akcie, aplikácia Switcher prináša revolučný spôsob prepínania medzi spustenými (aj všetkými) aplikáciami vo vašom Android zariadení. Autor tejto aplikácie, Vito Cassisi, sa rozhodol vytvoriť svoju aplikáciu potom, ako sa učil počas cesty vlakom a chcel prepínať rýchlejšie medzi webovým prehliadačom a svojimi poznámkami. Tlačidlá Domov a Späť pre neho boli príliš zdĺhavé.

  

Switcher je veľmi zaujímavá aplikácia, ktorá prináša naozaj revolučné prepínanie medzi aplikáciami vo vašom Android zariadení. Toto prepínanie zabezpečujú gestá, konkrétne 4. Ktoré to sú, môžete vidieť na screenshotoch vyššie. Hoci ide len o akúsi skúšku konceptu, na ktorej autor pracuje, môžme vidieť naozaj unikátnosť tejto myšlienky. Je veľmi zložité vysvetľovať, ako táto aplikácia funguje, preto si radšej pozrite video, na ktorom je ukázaná síce staršia verzia tejto aplikácie, no princíp fungovania z neho určite pochopíte.

Nakoľko je Switcher na Google Play Store len ako “ukážka konceptu”, nie je zaručené, že bude správne fungovať na všetkých zariadeniach. Dá sa povedať, že môžete byť šťastní, ak vám aplikácia funguje korektne. My sme v redakcii skúšali túto aplikáciu na 3 zariadeniach a ani na jednom nefungovala správne. Hoci je tomu tak, musíme uznať, že ide naozaj o zaujímavý nápad, ktorý si zaslúži aspoň vašu pozornosť. Tešíme sa na ďalší vývoj tejto aplikácie a určite ju budeme sledovať.

12.7.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+