MojAndroid

Na tohtoročnej vedeckej súťaži Intel ISEF (Intel International Science and Engineering Fair) získala mladá 18-ročná študentka Eesha Khare cenu 50 000 dolárov za svoj vynález kondenzátora, ktorý by v budúcnosti mohol dobíjať batérie našich mobilných zariadení za neuveriteľných 20-30 sekúnd. Takéto zariadenie dokáže vydržať až 10000 nabíjacích cyklov, čo je v porovnaní s dnešnými batériami 10 násobne vyššia hodnota. Získané peniaze použije na štúdium na Harvardskej univerzite a na ďalšie pokračovanie vo svojom výskume.

eesha khare

Eesha Khare vyvinula malý obdĺžnikový “superkondenzátor”, ktorý v jednoduchosti dokáže udržať veľké množstvo energie v malom priestore. Takáto technológia pritiahla ihneď veľkú pozornosť a podľa jej slov by mohla byť využitá nielen v mobilných zariadeniach, ale aj napríklad na dobíjanie batérií automobilov. Khare bola podľa informácií kontaktovaná spoločnosťou Google, no zatiaľ neprezradila za akým účelom. Jej projekt s názvom “Design and Synthesis of Hydrogenated TiO2-Polyaniline Nanorods for Flexible High-Performance Supercapacitors” vyhral niekoľko kategórií, ktoré si môžete pozrieť na tomto odkaze.

Zdroj: phonearena

21.5.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+