MojAndroid

Valve podľa dostupných informácií zo svojej platformy Steam odstraňuje hry, ktoré disponujú obsahom vytvoreným za pomoci umelej inteligencie. Na obľúbenej hernej platforme teda nenájdeme žiadne tituly, ktorých vývojári si uľahčili prácu generovaním prvkov za pomoci AI a týmto spôsobom porušili autorské práva. Ďalšie informácie prináša portál GizmoChina.

Umelá inteligencia porušuje existujúce autorské práva na platforme Steam

Hovorca Valve, Kaci Aitchison Boyle, uviedol, že spoločnosť sa nesnaží úplne odradiť vývojárov od používania umelej inteligencie. Skôr pracuje na tom, aby moderné technológie neporušovali platné zákony ohľadom autorských práv. Boyle dodáva:

„Našou prioritou, ako vždy, je pokúsiť sa dodať čo najviac titulov, ktoré dostaneme. Vítame a podporujeme inovácie a umelá inteligencia má za úlohu vytvárať nové a vzrušujúce zážitky z hrania. Vývojári síce môžu používať AI vo svojej práci s príslušnými komerčnými licenciami, ale nemôžu porušovať existujúce autorské práva.“

Steam
Steam | Zdroj: GizmoChina.com

Od začiatku existencie AI je herný priemysel neprekvapivo jedným zo segmentov, ktorý čelí prekážkam z dôvodu porušovania autorských práv. Podobne je na tom aj hudobný priemysel, pretože umelá inteligencia sa zvykne používať aj na tvorbu hudby či imitáciu hlasov známych interpretov.

Náš tip
Tip na príslušenstvo: Toto je najobľúbenejšia powerbanka Slovákov

3.7.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+