MojAndroid

Slovenskí poslanci odsúhlasili zákon, ktorý dáva stopku slovenským pirátom. Po vzore súdneho dvora Európskej únie, ktorý podobný zákon odsúhlasil ešte minulý rok, bude sťahovanie akéhokoľvek audiovizuálneho obsahu, čo i len pre vlastnú potrebu, bez súhlasu autora nelegálnym. A to aj keď hudbu či filmy stiahnete z legálnych zdrojov.

Náš tip
Sťahovanie hudby a filmov pre osobnú potrebu z nelegálnych zdrojov je už trestné

Doteraz bolo na Slovensku povolené len sťahovanie hudby a filmov z legitímnych zdrojov. Po novom sa však prispôsobujeme Európskej únii a od januára 2016 bude platiť nový zákon. Hudbu a filmy budeme môcť sťahovať len za peniaze, a to z takých zdrojov, ktoré majú na ďalší predaj audiovizuálneho diela povolenie autora. Ak vás prichytia s nelegálnym audiovizuálnym súborom v počítači alebo mobile, hrozí vám mastná pokuta či dokonca pobyt vo väzení. Ten je ale pripravený len pre tých, ktorí vo veľkom vytvárajú nelegálne kópie diel s cieľom ich ďalšej distribúcie. Veľký pozor si treba dať na tzv. torrenty, ktorých sťahovaním sa priamo stávate aj šíriteľom audiovizuálneho diela, čo zvyšuje tresnú sadzbu.

2.7.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+