MojAndroid

Celosvetovo najpoužívanejšia hudobná streamovacia služba na svete, Spotify plánuje zvýšiť cenu mesačného predplatného za Premium účet. Aspoň tak to pre server Bloomberg uvádzajú zdroje blízke vedeniu tejto spoločnosti sídliacej vo švédskom Štokholme. Zvýšenie cien má byť na začiatku testované v Škandinávii. Výsledky tohto testu následne rozhodnú o tom, či sa upravia ceny aj pre ďalšie oblasti sveta.

Ceny majú narásť približne o 13 %

Zastúpenie tejto streamovacej služby odmietlo plánované zvyšovanie cien komentovať a zatiaľ teda nie je nič oficiálne potvrdené. Zdroje Bloombergu sa však pravdepodobne nemýlia, keďže Spotify už dlhšie bojuje s nie príliš priaznivou finančnou situáciou. Hoci má vedúce postavenie z hľadiska počtu predplatiteľov (108 miliónov) a nezarába vôbec zle, chcela by, samozrejme, zarábať viac. Spoločnosť by však taktiež rada ešte viac navýšila počet aktívnych predplatiteľov a najmä kvôli tomu sa zatiaľ zvýšeniu cien predplatného bránila.

Zvýšením súčasnej ceny 5,99 € na mesiac by totiž riskovala to, že sa niektorí jej predplatitelia obrátia ku konkurencii. Najschopnejšou konkurenciou je zatiaľ služba Apple Music, ktorú používa 60 miliónov ľudí. Ceny predplatného oboch služieb sú pritom úplne rovnaké, a to nielen pri účte pre jednotlivca, ale aj pri tom rodinnom. Apple si môže dovoliť tieto ceny ponechať, keďže zarába nemalé peniaze predajom iných produktov. Spotify však okrem streamovania hudby nezarába na ničom inom.

Verzia: 2.4.1
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 2.4.1
Aktuálna cena: Zdarma

Podľa dostupných informácií Spotify plánuje zvýšiť ceny predplatného o 13 %. Ako však bolo povedané, zatiaľ nie je vôbec isté, či takéto zvyšovanie cien postihne aj nás. Ak totiž test v Škandinávii nevyjde podľa predstáv spoločnosti, tak ceny pravdepodobne zostanú nastavené tak ako sú dnes. V tomto prípade by sa po teste zrejme opäť znížila cena predplatného na súčasnú hodnotu aj v krajinách na severe Európy.

21.8.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+