MojAndroid

Celosvetovo najpoužívanejšia hudobná streamovacia služba na svete, Spotify plánuje zvýšiť cenu mesačného predplatného za Premium účet. Aspoň tak to pre server Bloomberg uvádzajú zdroje blízke vedeniu tejto spoločnosti sídliacej vo švédskom Štokholme. Zvýšenie cien má byť na začiatku testované v Škandinávii. Výsledky tohto testu následne rozhodnú o tom, či sa upravia ceny aj pre ďalšie oblasti sveta.

Ceny majú narásť približne o 13 %

Zastúpenie tejto streamovacej služby odmietlo plánované zvyšovanie cien komentovať a zatiaľ teda nie je nič oficiálne potvrdené. Zdroje Bloombergu sa však pravdepodobne nemýlia, keďže Spotify už dlhšie bojuje s nie príliš priaznivou finančnou situáciou. Hoci má vedúce postavenie z hľadiska počtu predplatiteľov (108 miliónov) a nezarába vôbec zle, chcela by, samozrejme, zarábať viac. Spoločnosť by však taktiež rada ešte viac navýšila počet aktívnych predplatiteľov a najmä kvôli tomu sa zatiaľ zvýšeniu cien predplatného bránila.

Zvýšením súčasnej ceny 5,99 € na mesiac by totiž riskovala to, že sa niektorí jej predplatitelia obrátia ku konkurencii. Najschopnejšou konkurenciou je zatiaľ služba Apple Music, ktorú používa 60 miliónov ľudí. Ceny predplatného oboch služieb sú pritom úplne rovnaké, a to nielen pri účte pre jednotlivca, ale aj pri tom rodinnom. Apple si môže dovoliť tieto ceny ponechať, keďže zarába nemalé peniaze predajom iných produktov. Spotify však okrem streamovania hudby nezarába na ničom inom.

Verzia: 2.4.1
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 2.4.1
Aktuálna cena: Zdarma

Podľa dostupných informácií Spotify plánuje zvýšiť ceny predplatného o 13 %. Ako však bolo povedané, zatiaľ nie je vôbec isté, či takéto zvyšovanie cien postihne aj nás. Ak totiž test v Škandinávii nevyjde podľa predstáv spoločnosti, tak ceny pravdepodobne zostanú nastavené tak ako sú dnes. V tomto prípade by sa po teste zrejme opäť znížila cena predplatného na súčasnú hodnotu aj v krajinách na severe Európy.

21.8.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

 • mcl_ianus

  Vie sa ake su pocty pouzivatelov Youtube Music? Spolu s Youtube Premium silny konkurencny potencial. Toho by sa u Spotify mohli obavat. Teraz by som ceny nezvysoval. 🙄

 • Martin

  Najprv by mali zlepsit kvalitu zvuku (FLAC)

 • spajdo

  Ja som práve zrušil Spotify Premium a zaplatil som si YouTube premium… už ten YouTube testujem vyše týždňa a je to ok. Ešte aby spravili poriadné desktopové apky a bude to super.

  • Edds

   Ja mam tiez Spotify Premium, v com je Youtube lepsie ?

   • spajdo

    Ja som si to dával kvôli YouTube aby som mal premium funkcie. Prehrávanie na mobile na pozadí a bez reklám ako na mobile tak na webe. K tomu je YouTube Music, kde máš asi všetku hudbu rovnakú ako na Spotify. Máš tam aj playlisty aj rádiá ako na Spotify. Za mňa rovnaké funkcie + YouTube bez reklám a na mobile s premium funkciami.
    Jediné čo je horšie a čo mi trochu chýba je absencia desktopových apiek a taká vec ako bola na Spotify, že si počúval na PC a potom si zapol mobil a mohol si pokračovať tam, kde si skončil na PC. Ale to snáď vylepšia časom. Nie je to vec pre ktorú by som musel ostať na Spotify.

 • Denis Dávidek

  No ak zvýšia sumu tak, ja ruším predplatné.

+