MojAndroid

Na internet unikli ďalšie špecifikácie pripravovaných smartfónov z dielne spoločnosti Google. Séria Google Pixel 2 prinesie opäť dva smartfóny so špičkovou výbavou, avšak mierne odlišným dizajnom.

Náš tip
Google Pixel: Používateľský zážitok nadovšetko | RECENZIA

Menší z dvojice smarfónov Pixel 2 ponúkne 4,97″ displej (1080p) a zachované v tomto prípade ostávajú aj výrazné rámčeky okolo displeja. Z ďalšej výbavy nebude chýbať procesor Qualcomm Snapdragon 835, 4 GB RAM či 64 GB interného úložiska. Naopak pomerne veľkou stratou bude absencia 3,5 mm audio konektoru. Spoločnosť Google sa tento fakt snaží kompenzovať implementáciou stereo reproduktorov.

Väčší model Pixel 2 ponúkne OLED displej s uhlopriečkou 5,99″ a rozlíšením 1440p. Zobrazovací panel má mať v tomto prípade na starosti spoločnosť LG Display. Dizajnová línia väčšieho smartfónu bude výrazne odlišná. Nebudú chýbať výrazne užšie rámčeky okolo displeja či zmena lesklého dizajnového prvku na zadnej strane. Lesklá časť má byť menšia ako na súčasnom smartfóne Google Pixel či Pixel XL a taktiež už nebude zahŕňať snímač odtlačkov prstov.

Po stránke výkonu bude väčší smartfón ponúkať procesor Qualcomm Snapdragon 835, 4 GB RAM či 128 GB interného úložiska. Spoločnosť Google zjavne nie je naklonená trendu duálnych fotoaparátov. Oba nové smartfóny ponúknu iba jeden senzor hlavného fotoaparátu a dvojitý LED blesk.

Náš tip
Nádherný koncept Google Pixel 2 ukazuje bezrámikový displej a luxusný dizajn

Zaujímavosťou je tiež informácia ohľadom systému Pixel Imprint. Ten sa používa práve v súvislosti s čítačkou odtlačkov prstov. Pri prezeraní smartfónu priniesol zdroj pre xda-developers informáciu o prítomnosti systému “Nexus Imprint” namiesto používaného Pixel Imprint. Či to má nejakú spojitosť so sériou Nexus smartfónov zatiaľ nebolo potvrdené.

Zvažovali by ste kúpu smartfónu priamo od spoločnosti Google? Páčia sa vám Google Pixel smartfóny? Svoje postrehy nám môžete napísať do diskusie pod článkom.

Zdroj: phandroid, xda

26.6.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+