MojAndroid

Zatiaľ, čo všetci významní výrobcovia mobilných zariadení už predstavili svoje vlajkové lode pre aktuálny rok, Sony svoje eso z rukávu zatiaľ nevytiahlo. Napriek tomu, že pripravovaná Sony Xperia Z4 zatiaľ nebola oficiálne predstavená, na internete kolujú ďalšie fotografie a hardvérová špecifikácia nového modelu. Unikla dokonca snímka, ktorá má pochádzať z hlavného fotoaparátu modelu “Sony E6553”, čo je kódové označenie Sony Xperie Z4.

Na fotografiách môžeme vidieť čiernu verziu pripravovanej vlajkovej lode od Sony. Uniknuté snímky potvrdzujú predchádzajúce správy, že nový model sa bude podobať na predchádzajúce zariadenia Xperia Z série. Výrobca tak pokračuje v snahe presadiť svoj dizajnový jazyk OmniBalance. Z fotografii však môžeme vidieť, že micro USB konektor bol premiestnený späť na spodnú hranu zariadenia a nebude už ukrytý pod krytkou, ako tomu bolo v minulosti.

Fotografia z hlavného fotoaparátu má rozlíšenie 5248 x 3936 pixelov, čo indikuje, že vlajková loď bude vybavená 20,7 MPx snímačom podobne, ako staršie modely Z3,Z2 alebo Z1. Podľa informácií má však priniesť vylepšenie v iných oblastiach.

201504061601qVKF6M

Prezradená bola aj čiastočná hardvérová špecifikácia modelu. Okrem hlavného fotoaparátu s rozlíšením 20,7 MPx bude prítomný aj predný 5 MPx snímač, osemjadrový čip Snapdragon 810 alebo 4GB pamäte RAM. Čo sa týka rozlíšenia displeja, informácie naznačujú príchod dvoch verzií, s jemnosťou 1080 x 1920 alebo 1440 x 2560 pixelov. Používatelia by tak mali dostať na výber, no nie sme si istí, či sa Sony naozaj rozhodne takto segmentovať predaj zariadenia, kde cenový rozdiel nebude zrejme až tak vysoký.

Zdroj: EsatoXperiaBlogNowhereelse

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+