MojAndroid

Spoločnosť Sony prednedávnom zverejnila zdrojové kódy kernelu zo svojich najnovších zariadení Sony Xperia Z3+ a Sony Xperia Z4 Tablet. Nové zariadenia ponúkajú niektoré funkcie, ktoré v predchádzajúcich modeloch neboli prítomné, pričom za niektorými z nich možno stojí aj vylepšená verzia procesoru. Zverejnené zdrojové kódy totiž opakovane ukazujú na zariadenie s označením MSM8994-v2.1. Označenie MSM8664 je zaužívané pre procesor Snapdragon 810 a koncovka naznačuje, že v najnovších zariadeniach od Sony je použitá nová verzia známeho čipu.

V súčasnosti je ťažké povedať, aké výhody má nová verzia čipu oproti originálnej verzii, ktorá je použitá v mnohých vlajkových lodiach súčasnosti. Ako prvá sa ponúka alternatíva, že nový čip je menej náchylný na prehrievanie. Hoci predstavitelia spoločnosti Qualcomm tieto tvrdenia popreli, mnohí majitelia zariadení s týmto čipom opakovane potvrdzujú, že zariadenia sú skutočne pri náročnejšom používaní nadpriemerne zahriate.

Podľa všetkého ale tento problém pretrváva aj na najnovšom smartfóne od Sony. Na videu si môžete pozrieť prehľad funkcií fotoaparátu na Sony Xperia Z3+, pričom viackrát sa objaví výstražné hlásenie označujúce prehrievanie zariadenia. To je problém, ktorý mali smartfóny od Sony aj v minulosti a zdá sa, že práve Snapdragon 810 ich priniesol späť.

Je teda otázne, aké novinky skutočne priniesla verzia 2.1 procesoru Snapdragon 810. Ak si ale inžinieri dali námahu vyrobiť novú verziu procesoru, je pravdepodobné, že bude mať aspoň nejaké pozitívne vlastnosti a majitelia zariadení s novou verziou čipu by sa zrejme nemali sťažovať.

Zdroj: XperiaBlog via pocketnow

10.6.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+