MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Systém: Takmer čistý Android s vylepšeniami od Sony

Sony Xperia XZ2 beží na Androide 8.0 Oreo, pričom Sony pridalo svoju vlastnú nadstavbu, ktorá veľmi do systému nezasahuje (určite nie tak, ako napríklad nadstavba od Samsungu). Domovská obrazovka je štandardná, máte možnosť pridávať widgety podľa vlastného výberu, prípadne z Google play doinštalovať ďalšie. Mriežku ikôn si môžete nastaviť v rozmedzí 3×4 až 5×6 ikôn. Menu aplikácií je možné triediť podľa abecedy, od najnovších, najpoužívanejších, ale môžete si nastaviť aj vlastné triedenie.

Zmien oproti čistému Androidu v systéme nie je veľa, čo hodnotím pozitívne, kladne sa to prejavilo na rýchlosti systému. Nainštalovaných je len pár aplikácií navyše, ktoré sa ale dajú vypnúť. Aplikácie na prehrávanie hudby, videa alebo prezeranie obrázkov asi vypínať nebudete, pretože sú celkom vydarené, takže nebudete musieť hľadať alternatívu v obchode Google Play. Sony to s multimediálnymi aplikáciami vždy vedelo.

Horná lišta je štandardná, objaví sa po posunutí prsta zhora nadol. V prípade, že máte nejaké upozornenia, zobrazia sa tu. Čo sa upozornení týka, štandardne sa zobrazujú upozornenia zo všetkých aplikácií, keď vás nejaké nezaujímajú, jednoducho  ich vypnete. Môžete tak urobiť priamo vo výsuvnej lište. Potiahnete prst po notifikácii do strany, kliknete na nastavenia a tam je všetko potrebné. Ak posuniete nadol dvomi prstami, zobrazia sa skratky, ktoré si v nastaveniach môžete nadefinovať sami.

Multimédia: Silný bojovník bez 3,5 mm jacku

Máme pred sebou silného súpera v oblasti multimédií. Xperia XZ2 je priamo predurčená k ich konzumácii. Pekný, veľký displej, stereo reproduktory, vysoký výkon, možnosť rozšírenia pamäte pamäťovými kartami…

Poďme ale pekne od začiatku. Pri počúvaní hudby sa môžete spoľahnúť na veľmi slušné stereo reproduktory s ideálnym umiestnením nna prednej strane telefónu, takže zvuk ide priamo na vás. Problém nebude ani s ich náhodným prekrytím. Určite nie sú najkvalitnejšie na trhu, ale ich zvuk je dostatočne hlasný a čistý. Možno by som prijal trochu viac basovej zložky, ale inak som veľmi spokojný.

Videá si pozriete na veľkom kvalitnom displeji, uložiť si ich môžete do vnútornej pamäte alebo aj na microSD pamäťovú kartu. Spomínané reproduktory váš zážitok z pozerania filmov alebo videí len umocnia. Na prehrávanie videí vám poslúži kvalitne spracovaná aplikácia s názvom “videá” priamo od Sony. Hudobný prehrávač zastrešuje aplikácia Hudba, taktiež od Sony. Veľmi zaujímavou vecou je takzvaný “Dynamic Vibration System”, ktorý  viete využiť pri hrách, počúvaní hudby či prezeraní videa. O čo vlastne ide? Sú to špeciálne vibrácie, ktoré sú synchronizované so zvukom, a tak celý telefón vibruje do rytmu.

Čo ale zamrzí, je absencia 3,5 mm jack konektora pre pripojenie slúchadiel, takže užívateľ je odkázaný na bezdrôtový prenos hudby, prípadne musí pri sebe okrem slúchadiel nosiť aj redukciu z USB-C.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+