MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Displej: Špička aj keď len s Full HD

IPS displej ponúka rozlíšenie 2160 x 1080 pixelov, uhlopriečku 5,7“ a pomer strán 18:9, čo u Sony vidíme vôbec po prvýkrát. Na vlnu natiahnutých displejov sa tak dostal už aj posledný z veľkých výrobcov, keďže ostatní už takéto modely dávno majú. Displej je pekný, jasný, čitateľnosť na priamom slnku je veľmi dobrá. Minimálny aj maximálny jas sú dostatočné, pozorovacie uhly, ako je to u IPS displejoch zvykom, sú výborné. V nastaveniach si viete nastaviť farebnú škálu a kontrast, môžete dokonca upraviť aj vyváženie bielej.

Displej je pri porovnaní s inými modelmi ladený viac do studených farieb. Nechýba automatická regulácia jasu a ani režim ovládania jednou rukou, ktorý spustíte potiahnutím prsta po spodnej časti displeja (tam, kde sa nachádzajú softvérové tlačidlá) sprava doľava alebo zľava doprava. Podľa toho, na ktorej strane chcete zmenšený displej mať.

Samozrejmosťou je už aj zvýšenie citlivosti displeja pre pohodlnejšie ovládanie v rukaviciach. Ďalej si môžete nastaviť či sa displej prebudí, keď dostanete upozornenie alebo zostane zhasnutý, prípadne jeho rozsvietenie naklonením telefónu. Jedinou chybičkou krásy je možno to, že ponúka „len“ Full HD rozlíšenie, ktoré ale na druhú stranu úplne postačuje a nemyslím si, že je potrebné vyššie rozlíšenie, ktoré by sa pravdepodobne podpísalo pod slabšiu výdrž batérie.

Výkon a pamäť: To najlepšie, čo môžete nájsť

Čo by to bolo za vlajkovú loď, keby neponúkala ten najlepší hardware. Xperia XZ2 je poháňaná najnovším a najvýkonnejším procesorom od Qualcommu, Snapdragonom 845. Hodnota pamäte RAM sa vyšplhala na 4 GB, vnútorné úložisko činí 64 GB, môžete ho navyše rozšíriť pamäťovými kartami Micro SD.

Telefón aktuálne beží na operačnom systéme Android 8.0 Oreo s nadstavbou od Sony, ktorá ho mierne upravuje. Systém je rýchly, nič neseká, optimalizácia je zvládnutá veľmi dobre. Telefónu nevadia ani najnáročnejšie hry, takže ak máte zálusk na výkonný telefón a chcete ho využívať na hry, XZ2 je správna voľba. Ak ste náročný používateľ, možno by ste očakávali viac pamäte RAM, ale aj tu je všetko v poriadku. 4 GB sú úplne postačujúce, systém robí správu pamäte veľmi dobre a ani pri pokročilejšom multitaskingu sa telefón nezadýcha. Všetko je k dispozícii prakticky okamžite. Samozrejme, v porovnaní s telefónmi, ktoré obsahujú až 8 GB RAM tam môže byť rozdiel, ale táto konfigurácia určite stačí aj najnáročnejším používateľom. Pri bežnom používaní som si všimol, že hodnota voľnej RAM pamäte je okolo 1,5 GB. Teplota zariadenia je v norme, pri náročných úlohách sa zahreje len minimálne, po hodine hrania GTA San Andreas sa teplota vyšplhala len o pár stupňov nahor.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+