MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

BATÉRIA | Výdržou priemer, no potešia funkčné novinky

Sony Xperia X Compact ponúka batériu s kapacitou 2700 mAh. Na zariadenie s taktom veľkým displejom nejde o nedostatočnú kapacitu, no výdrž batérie na jedno nabitie je opäť iba priemerná. Pri bežnom používaní, ktoré zahŕňalo neustále zapnutý mobilný internet kombinovaný 1:1 s Wi-Fi pripojením, asi 30 minút hovorov a asi 1,5 hodiny práce s aplikáciami sme dosiahli výdrž iba 1 deň. O 20:00 večer ukazoval indikátor batérie zostatok 14% a displej hodnotu 2 a štvrť hodiny aktívneho podsvietenia. Reálne sa tak na jedno nabitie dostanete na úroveň približne 2,5 hodiny SoT.

sony-xperia-x-compact-screenshot-25 sony-xperia-x-compact-screenshot-26

Čo nás však pri batérii tohto zariadenia potešilo, sú funkcie, ktoré Sony integrovalo do svojich smartfónových noviniek. Ide napríklad o inteligentné nabíjanie. To v noci nabije batériu na 90% a posledných 10% dobije tesne predtým, ako telefón chytíte prvýkrát do ruky. Čas, kedy má byť nabíjanie hotové, však systém určuje na základe priemeru, kedy začnete ráno zariadenie používať, čo je trochu nepraktické. Táto funkcia totižto neberie ohľad na váš budík, a tak sa vám môže stať, že ak sa zobudíte skôr, nájdete zariadenie nabité len na 90%.

Samozrejmosťou sú aj ďalšie funkcie, ktoré Sony do svojich zariadení už tradične pridáva. Ide najmä o rôzne šetriace režimy známe pod názvom Stamina, ktoré dokážu predĺžiť výdrž batérie v prípade, že sa nachádzate mimo dostupnosti elektrickej energie. Tieto režimy fungovali počas nášho testovania už tradične dobre, pričom v zhoršených situáciách dokázali zariadeniu dodať aj ďalších niekoľko hodín chodu.

HODNOTENIE | Sony Xperia X Compact

Sony tento rok urobilo veľký krok vpred a nová Xperia X Compact je dôstojným zástupcom “malých high-endov”. Ponúka výborný displej, kvalitnú konštrukciu a výkon, ktorý postačí aj náročnejším používateľom. Zlepšila sa aj kvalita fotoaparátu a najmä videí, ktorým pomohla nová stabilizácia. Za priemer považujeme výdrž batérie, ktorá však pri nabíjaní ponúka nové funkcie, za čo treba Sony rozhodne pochváliť. Škoda, že sa japonský výrobca rozhodol aj v tomto prípade pre materiály, ktoré zachytávajú nadmerne odtlačky, no v globále tomuto zariadeniu nemáme ani čo vytknúť. Možno len cenu, ktorá sa začína na slovenskom trhu na približne 430 eurách. Odporúčaná maloobchodná cena stanovená výrobcom je 469 EUR.

sony-xperia-x-compact-recenzia-fotka-1

Náš tip
Sony Xperia XZ a Sony Xperia X Compact: Poznáme dostupnosť a ceny na Slovensku | NAŽIVO

Plusy

  • kvalitná konštrukcia
  • jasný displej
  • fotoaparát (najmä video)
  • vysoký výkon zariadenia

Mínusy

  • nadmerné zachytávanie odtlačkov
  • fotografiám chýbajú detaily
  • priemerná výdrž batérie
26.10.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+