MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

BATÉRIA | Veľmi dobrá výdrž v danom segmente

Výdrž na batériu je často subjektívnou záležitosťou a závisí od aplikácií, ktoré každý používateľ používa v rozličnej miere. Batéria s kapacitou 3300 mAh sa môže zdať v danej triede ako pomyselný štandard, v kombinácii s menej náročným hardvérom a starostlivo optimalizovaným softvérom však ide o zaujímavé finálne hodnoty.

Xperia nesklamala a aj pri náročnom používaní poskytla naozaj veľmi dobrú výdrž na jedno nabitie zariadenia. V rámci jedného pracovného dňa sme nemali problém dostať sa na 5 až 5 a pol hodín zapnutej obrazovky. A to k večeru stále ostávalo nejakých tých rezervných 30% na nečakaný večerný výlet do mesta. Ak by ste smartfón jemne šetrili, výdrž na úrovni dvoch dní je realitou.

Náročné používanie v tomto prípade zahŕňalo synchronizáciu troch mailových klientov, aktívne využívanie sociálnych sietí, hodinové telefonovanie, hodinové sledovanie YouTube videí, fotografovanie a občasné hranie hier. Ak ste však menej náročný používateľ a chceli by ste výdrž na úrovni dvoch dní, skvelým pomocníkom môžu byť dobre známe a užitočné režimy pre šetrenie batérie ako STAMINA a Ultra STAMINA. Za pravidelnú výdrž na jedno nabitie tak posielame pre Sony ďalšiu pochvalu.

ZÁVEREČNÉ HODNOTENIE | Cena a dostupnosť

Smartfón Sony Xperia L2 si môžete zakúpiť vo vybraných slovenských e-shopoch v zlatej a čiernej farebnej variante za odporúčanú maloobchodnú cenu 229 EUR. Zariadenia strednej triedy však dokážu v danej cenovej hladine ponúknuť aj viac, najmä kovovú konštrukciu či jemnejší displej.

Cena je tak jedným z faktorov, ktoré je rozhodne potrebné zvážiť pred kúpou tohto zariadenia. Ak ste však fanúšikom zariadení Sony, nevadí vám hrubší rámik a chcete smartfón s dobrou výdržou, veľmi dobre optimalizovaným prostredím a tiež skvelým zadným fotoaparátom, v tomto prípade by ste si toto zariadenie nemali nechať ujsť.

Plusy

+ Pevná (hoci plastová) konštrukcia

+ Optimalizácia softvéru

+ Fotografické výsledky

+ Výdrž na batériu

Mínusy

– Slabšie reakcie čítačky odtlačkov prstov

– Cena (vzhľadom k výbave)

4.2.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+