MojAndroid

V rámci dnešnej recenzie vám prinášame model smerujúci do strednej triedy, ktorému by k úspechu mohla pomôcť aj jemne nižšia cenovka. Napriek tomu smartfón Sony Xperia L2 ponúkne veľký displej, optimalizovaný operačný systém či dobrú výdrž na jedno nabitie. Plusy a mínusy zariadenia si môžete prečítať v práve začínajúcej recenzii.

Náš tip
Sony Xperia XA2, XA2 Ultra a L2: Toto sú ceny a dostupnosť na Slovensku

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

OBSAH BALENIA | Nutný základ

Smartfón k vám dorazí v jednoduchej bielej krabičke z tvrdšieho papiera. Na vrchu sa nachádza samotný smartfón a v nižšej priehradke potrebná dokumentácia a príslušenstvo. V rámci príslušenstva sa tu nachádza len nabíjací kábel USB-C na USB-A a koncovka nabíjačky. 

Ak si telefón zakúpite, v balení nájdete štandardnú nabíjačku Sony UCH20, ktorá ponúkne nabíjací prúd 1,5A. V balení nenájdete ihlu pre otvorenie zásuvky pre SIM kartu. Zásuvka sa v tomto prípade vysunie štandardným potiahnutím za záhyb.

KONŠTRUKCIA | Plastové a mohutné

Zariadenie smerujúce v tomto prípade do strednej triedy ponúkne plastové spracovanie tela. Telo je pomerne veľkých rozmerov, sme svedkami širokých rámčekov okolo displeja a pomerne hrubého tela. Rozmery zariadenia sa zastavili na hodnote 150 x 78 x 9,8mm. Váha zariadenia činí následne 178 gramov. To v ruke naozaj pocítite.

Napriek týmto hodnotám, plastové telo je mohutné a spracované v rámci možností kvalitne. Zásuvka na SIM karty síce nedoliehala úplne dokonale, zvyšok tela zariadenia však držal pevne. Neozvali sa žiadne “praskajúce” zvuky či iné nedokonalosti konštrukcie. Naše matné čierne prevedenie si takisto dokázalo veľmi dobre poradiť s mastnotou či odtlačkami prstov.

Rozloženie prvkov zariadenia

Predná strana smartfónu ponúka veľký 5,5” displej. Nad displejom sa nachádza reproduktor pre telefonovanie, skupina senzorov vrátane automatickej regulácie jasu, logo výrobcu, farebná LED dióda pre notifikácie a predná kamera. Systém sa ovláda prostredníctvom softvérových tlačidiel na displeji, pod displejom sa už teda nachádza len prázdna, nevyužitá a pomerne veľká “brada”. Konkurenční výrobcovia ponúkajú na tomto mieste čítačku odtlačkov prstov alebo kapacitné tlačidlá pre ovládanie systému Android.

Na hornej hrane následne môžeme nájsť mikrofón a 3,5 mm audio konektor. Spodná hrana obsahuje rovnako mikrofón, hlasný reproduktor pre prehrávanie hudby a tiež konektor USB typu C určený pre nabíjanie alebo prepojenie s počítačom. Pravá plastová hrana následne ponúkne tlačidlá pre ovládanie hlasitosti a tlačidlo zapnutia/vypnutia.

Zadná strana zariadenia ponúkne matnú povrchovú úpravu, zadný fotoaparát, LED blesk, NFC tag a tiež čítačku odtlačkov prstov. Pod snímačom sa nachádza ešte logo “Xperia” smartfónov. Zadná strana si v rámci možností dokáže poradiť aj s mastnotou a odtlačkami prstov.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

4.2.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+