MojAndroid

Náramok od Sony nechce byť konkurenciou pre inteligentné hodinky, ponúka však zaujímavý spôsob ako zaznamenať športové aktivity, či upozorniť na zmeškané udalosti vibrovaním. Navyše, fungovať môže aj ako ovládač prehrávania multimédií na smartfóne.

sony smartband

Jadro náramku SmartBand je zariadenie, ktoré môžete nosiť 24 hodín denne; je plne vodeodolné (s ratingom IP582), napriek nechránenému portu na Micro-USB. Má ľahké, nenápadné a samostatné jadro, čo znamená, že sa dá nosiť ako len chcete, aby vyhovovalo vášmu životnému štýlu. Pôvodne je dostupný v čiernej farbe, po uvedení príde aj v rôznych pestrých farebných variáciách – vrátane špeciálnej limitovanej „Brazílskej“ edície.

Sony-SmartBand-obr24

Náramok komunikuje s aplikáciou Lifelog a vašim Android smartfónom cez Bluetooth a NFC. Ak je mimo jeho dosah (až 10m), vibračné varovanie vás na to upozorní. Náramok SmartBand tiež identifikuje váš cyklus spánku a zobudí vás v optimálnom čase. A keď budete mať prichádzajúci hovor, správu, tweety alebo iné aktivity zo sociálnych sietí, náramok SmartBand vás na to upozorní vibrovaním. Dá sa tiež používať na prehrávanie, zastavenie a preskočenie skladieb v rámci aplikácie WALKMAN – stisnutím tlačidla a ťuknutím po náramku.

Sony-SmartBand-obr14

Náramok SmartBand SWR10 a aplikácia Lifelog budú celosvetovo dostupné od marca 2014.

Zdroj: tlačová správa

24.2.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+