MojAndroid

Google TV od svojho spustenia sa dočkala pokroku. Zatiaľ, čo doteraz bola Google TV dostupná predovšetkým v zámorí, teraz prišlo oznámenie, že Google TV by mohla čoskoro, už v septembri, doraziť aj na starý kontinent. Spoločnosť Sony France sa vyjadrila, že sa chystá predávať samostatný hardvér, ktorý bude Google TV podporovať. Google TV box by mal dosiahnuť cenu okolo 200 €, s prídavným Blue-Ray by sa cena mohla vyšplhať na 300 €.

Aj keď existujú zaručené triky, ako získať obsah aj mimo Spojených štátov, aj tak doteraz sa obsah patriaci pre Google TV nedal získať inak, ako na území, kde platí licencia. Navyše, licencie na získanie obsahu internetového videa je taktiež pre laika ťažké obísť a získať obsah. Služba Google TV je na trhu takmer dva roky a bolo by vhodné prejsť s obsahom na medzinárodný trh.

Aj keď prvé správy sú sľubné, a medzi krajinami, ktoré sa okrem Francúzska objavujú v dohadoch sa nachádza aj Veľká Británia, Španielsko alebo Nemecko, musíme si počkať na viac podrobností, ktoré ozrejmia ďalšie informácie a prinesú do informačného šumu viac svetla. Najviac informácií a rozhodujúce slovo v celom procese má predsa len zatiaľ spoločnosť Google a uvidíme, kedy bude Google TV oficiálne sprístupnená aj v iných krajinách, a s akým obsahom, ako len v Amerike.

Zdroj, foto: Geek Gadgets

3.4.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+