MojAndroid

Zatiaľ čo výrobcovia bojujú na poli inteligentných hodiniek, na stránkach IndieGoGo sa objavilo celkom nové zariadenie s názvom Smarty Ring. Tak, ako napovedá názov, jedná sa o “inteligentný prsteň”, ktorý vraj zvládne vykonávať mnoho rovnakých funkcií ako inteligentné hodinky, ktoré v súčastnosti pôsobia na trhu. To všetko v štýlovom dizajne zariadenia, ktoré sa nosí na prste, namiesto zápästia. Projekt nedávno úspešne ukončil svoju kampaň, pričom ďaleko presiahol svoje ciele. Autorom sa totižto podarilo vyzbierať od potenciálnych záujemcov až 300 tisíc dolárov.

smarty ring inteligentny prsten

Smarty Ring bude podľa popisu kampane vybavený malým LED displejom, ktorý umožňuje zobraziť čas a notifikácie z mobilného zariadenia so systémom Android a iOS. Prsteň zobrazuje čas v dvoch časových zónach, umožňuje stopovať čas a svojho používateľa taktiež informuje o tom, že je mimo dosahu smartfónu. Prsteň tiež príde s trojicou tlačidiel, ktoré budú slúžiť na interakciu so smartfónom. Tlačidlá umožnia zdvihnúť alebo odmietnuť hlasový hovor, vyvolať prednastavené čísla, meniť profil, spustiť aplikáciu fotoaparátu a ovládať hudbu.

smarty ring inteligentny prsten

Zariadenie využíva za účelom prepojenie so smartfónom Bluetooth 4.0 a podľa informácií má vydržať 24 hodín prevádzky, pričom batéria má 22 mAh. Smarty Ring je vodotesný a prichádza s bezdrôtovou dobíjacou stanicou, kde môžete uložiť aj svoj smartfón. Vrámci kampane bolo prsteň možné získať za 175 dolárov, no táto možnosť už nie je aktuálna. Predpokladaná maloobchodná cena je 275 dolárov. Autori projektu očakávajú, že prví majitelia dostanú svoj prsteň už v apríli 2014 a vraj majú všetko pripravené na spustenie výroby. Na stránkach projektu sa však objavujú len rendery, pričom funkčným prototypom zatiaľ nedisponujú.

Zdroj: indiegogo

12.12.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+