MojAndroid

Podľa najnovších zistení obsahujú niektoré smartfóny s čipom MediaTek veľmi nepríjemnú chybu. Po prijatí SMS-spravý s určitým textom sa totiž svojvoľne reštartujú. Nejde pri tom o nič zložité – stačí, aby správa obsahoval symbol “=” a zariadenie sa ihneď reštartuje. Táto slabosť sa dá využiť na prípadné zaspamovanie konkrétneho čísla, čím sa takéto zariadenie môže stať až nepoužiteľným.

Dôvodom je zrejme fakt, že v jazyku MediaTek čipsetu symbol “=” znamená príkaz na reštartovanie zariadenia. Bolo potvrdené, že niekoľko populárnych zariadení značky Altacel v skutočnosti obsahuje túto chybu. Konkrétne ide o zariadenia One Touch Idol X, Idol Ultra, 997D, Pop C3, S-Pop a Star. Ak chcete zistiť, či aj vaše zariadenie obsahuje túto bezpečnostnú dieru, jednoducho si pošlite SMS-správu s textom “=” bez úvodzoviek a sledujte, či sa zariadenie reštartuje. V prípade, že naozaj zistíte túto chybu, môžete ju aj veľmi jednoducho odstrániť. Stačí, keď si nainštalujete akúkoľvek aplikáciu na správu SMS správ z Obchodu Play a nastavíte si ju ako predvolenú. Tým pádom by ste s týmto problémom už nemali viac prísť do styku.

Priložené video je síce po francúzsky, no aj tak sa môžete na názornom príklade pozrieť, ako sa táto chyba prejavuje. Ak vlastníte niektoré zo spomínaných zariadení, prípadne aj nejaké iné s čipom od firmy MediaTek, dajte nám v diskusii vedieť, či ste objavili túto chybu. Ak áno, tak skúste postupovať podľa návodu a nainštalujte si nejakú SMS aplikáciu tretej strany a napíšte, či to váš problém vyriešilo.

Zdroj: phoneArena

24.6.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+