Smart Banka 2020: Tatra banka obhajuje prvenstvo, odhaľuje svoje tromfy
MojAndroid

Časy, keď sme museli svoje bankové záležitosti vybavovať osobne, sú už dávno preč. Dnes vybavíte väčšinu bežných i náročnejších finančných záležitostí online. Internet banking či mobilné bankovníctvo sú pre nás už bežnou súčasťou života.

Smart Banka 2020 prináša celonárodnú súťaž o najlepšie bankové aplikácie na Slovensku. Hlasovanie bolo spustené 19. januára 2021 a prebiehať bude až do 15. marca.

Prevod peňazí či zobrazenie zostatku na účte už nikoho neohúria

Už to nie je len o základných funkciách. Prevody peňazí, vytváranie trvalých príkazov a zobrazenie zostatku na účte ponúka každá banková aplikácia. Tatra banka sa tento rok snaží obhájiť minuloročné prvenstvo a do svojej aplikácie pridala nejednu užitočnú novinku. Potešila nimi nielen bežných užívateľov, ale aj tých najnáročnejších.

Investovanie do podielových fondov

V mobilnej aplikácii Tatra banka si klienti môžu otvoriť investičné sporenie do podielových fondov. Bez ohľadu na to, či majú alebo nemajú otvorené investičné konto. Celý proces je jednoduchý a prehľadný, investičné sporenie si tak zvládne otvoriť naozaj každý.

tatra banka investovanie
Zdroj: Tatra banka

Detail konta k podielovým fondom je prepracovaný do najmenších detailov. Za zmienku stojí napríklad graf vývoja hodnoty investičného konta či možnosť zadať mimoriadnu platbu do investičného sporenia.

Otvorenie niekoľkých sporiacich účtov k bežnému účtu

K bežnému účtu si môže klient otvoriť až 15 sporení, pričom každé z nich môže mať vlastný názov. Navyše, sporiť si vie rôznymi spôsobmi:

  • Sporenie kartou – klient sa rozhodne, aké percento, prípadne maximálna alebo minimálna suma bude odvádzaná na sporiaci účet pri každej platbe kartou.
  • Pravidelné sporenie – zvolená suma bude mesačne odchádzať na sporiaci účet.
  • Jednorazový prevod – Do sporenia je možné prispieť aj jednorazovo.
tatra banka sporenie
Zdroj: Tatra banka

Zmena adresy doručenia platobnej karty

Existujú situácie, keď banka klientovi posiela novú alebo obnovenú platobnú kartu. V týchto prípadoch môže prísť vhod jedna z nových funkcií, a tou je zmena adresy doručenia platobnej karty. Funkcia je dostupná pre majiteľov kartového alebo bežného účtu a platí automaticky aj pre všetky dodatkové karty.

Lepšia bezpečnosť platieb s jednorazovým číslom karty

V časoch pandémie príde táto funkcia určite vhod. Ľudia dnes nakupujú prevažne online. Počas tohto procesu je potrebné zadať údaje z karty. Jednorazové číslo karty pre internetové platby môže byť použité len raz, a preto má klient istotu, že údaje z jeho karty nemôžu byť zneužité.

Ako platiť jednorazovým číslom karty na internete:

  • Vyberte zo zoznamu kariet tú, ktorou chcete zaplatiť.
  • Kliknite na tlačidlo “Internetová platba.”
  • Po potvrdení PINom vám aplikácia zobrazí jednorazové údaje o karte, ktoré použijete na platbu.
  • Hotovo.

Otvorenie Živnostenského účtu

V mobilnej aplikácii Tatra banka je možné otvoriť aj Živnostenský účet. Navyše, banka automaticky tento účet nahlási na daňový úrad. Prvý rok je vedenie takéhoto účtu automaticky zadarmo a v ďalších rokoch tiež, ak na účet príde každý mesiac aspoň 500 eur bezhotovostne.

Ak má klient v Tatra banke zriadený Živnostenský účet, banka mu na základe obratov dokáže oveľa jednoduchšie poskytnúť financovanie, napríklad vo forme predschváleného úveru.

Payme: Pre rýchle posielanie peňazí medzi kamarátmi

Payme je nová služba, ktorá rýchlo naberá na popularite. Umožňuje napríklad rýchlo sa vyrovnať za spoločný obed, rozdeliť výdavky medzi kamarátov a podobne. Používateľ vo svojej aplikácii predvyplní platobný príkaz a vygeneruje link, ktorý pošle kamarátovi napríklad cez obľúbenú chatovaciu službu. Ten klikne a následne už len potvrdí platbu vo svojej aplikácii.

payme tatra banka
Zdroj: Tatra banka

Digitálna kreditná karta

Digitálna karta je novinka, ktorú možno pozná málokto. Skôr, ako sa dostanete k fyzickej kreditnej karte, ktorej výroba a doručenie trvá niekoľko dní, máte ju k dispozícii v digitálnej podobe v aplikácii prakticky okamžite po podpísaní zmluvy a môžete ju ihneď používať či už na internetové platby alebo na platby mobilom.

Navyše, digitálna karta ponúka hneď aj všetky základné funkcie ako napríklad zmena denných limitov, blokovanie karty, prehľad pohybov a podobne.

Chatbot Adam je zase o niečo múdrejší

Neustálymi vylepšeniami prechádza aj obľúbený chatbot Adam. Používatelia sa na neho môžu obrátiť so svojimi otázkami. Vie pomôcť napríklad s aktualizáciou dokladov, zablokovaním karty, zmenou limitov a s množstvom iných požiadaviek.

Pokiaľ sa stane, že chatbot Adam odpovedať nevie, používateľa automaticky presmeruje na operátora.

Google Pay a vylepšený vizuál platobných kariet

Platba mobilom je dnes v móde a hlavne ide o veľmi praktický spôsob platenia. Pokiaľ sa klient rozhodne využívať službu Google Pay, svoju kartu si do nej môže pridať priamo v mobilnej aplikácii Tatra banka len na pár klikov. Banka tiež v aplikácii aktualizovala zobrazovanie platobných kariet, čoho výsledkom je lepšia používateľská skúsenosť. Klient už na základe dizajnu karty vie, ku ktorému účtu patrí.

16.2.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+