MojAndroid

Na internete sa objavuje mnoho podvodov, na ktoré si treba dávať pozor. Podvodníci vymýšľajú nové a nové spôsoby, ako jednoducho oklamať používateľov rôznych portálov. Portál Teraz.sk upozorňuje na podvodné aktivity týkajúce sa spoločnosti Slovnaft.

Sociálnymi sieťami začalo v poslednej dobe kolovať čoraz viac podvodných informácií, ktoré svojim charakterom zneužívajú obchodné meno spoločnosti Slovnaft. Podvodníci však neútočia iba na obchodné meno a značku, ale aj na mená a fotografie vedenia spoločnosti.

Slovnaft upozorňuje na čo si dávať pozor

Hovorca Slovnaftu Anton Molnár vo svojom vyjadrení povedal, že podvod sa objavuje na sociálnych sieťach v podobe podporovaných príspevkov. Tie údajne vyzývajú ľudí k investovaniu do firmy a tiež aj k nákupu akcií spoločnosti, ktorými sľubujú ľuďom vysoký zisk. Taktiež upozorňuje aj na to, že za účelom podvodu vznikajú nové webové stránky, prostredníctvom ktorých sa dokážu podvodníci dostať až k vašim osobným údajom a zneužiť ich.

Tvrdí, že sa okrem spomínaných príspevkov objavujú už aj videá na platforme YouTube a podvodníci začali používať aj podozrivé telefonáty. Tie sú pre ľudí nebezpečné hlavne z dôvodu časového nátlaku, ktorý na vás podvodníci počas hovoru vyvinú. Dokonca sa neboja použiť ani vyhrážanie sankciami v prípade, že ponuku odmietnete.

Svoju výpoveď uzavrel varovaním ľudí pred spomínanými podvodmi. Odporúča informácie o spoločnosti Slovnaft čerpať iba z jej oficiálnych stránok a tiež sa spoliehať iba na oficiálne profily, ktoré spoločnosť na sociálnych sieťach používa. V žiadnom prípade teda netreba reagovať na podozrivé ponuky, či už na sociálnych sieťach, webových stránkach alebo prostredníctvom telefonátov.

Náš tip
Xiaomi 14: Poznáme dizajn a ďalšie detaily. Predstavenie už zajtra
26.10.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+