MojAndroid

Už je tomu rok, čo skupina slovenských vývojárov spustila environmentálny projekt s názvom TrashOut. Doteraz si aplikáciu stiahlo viac ako 10 000 ľudí, ktorí spolu nahlásili už viac ako 2000 nelegálnych skládok v 22 krajinách sveta. Tie nezostali bez povšimnutia a približne 10% z nich bolo vyčistených, pričom tieto čísla ďalej rastú. Tvorcovia aplikácie sa po dôkladnom otestovaní beta verzie rozhodli prejsť do ostrej prevádzky, pričom ju aj do budúcnosti plánujú dopĺňať o ďalšie funkcie. Už teraz majú zoznam vyše 50 plánovaných funkcií.

TrashOut

Toto slávnostne oznámili počas finále súťaže European AppCup, ktorá je súčasťou výročného summitu IAMCP v Bruseli.  Do súťaže sa zapojilo 107 aplikácii z celej Európy, z ktorých bolo do finále vybraných najlepších 6 v kategórii biznis. TrashOut sa nakoniec nedostal medzi ocenených. Vyjadrilo mu však podporu množstvo prítomných riaditeľov spoločností. Lionel Sacon, riaditeľ verejného sektora Microsoftu prejavil o projekt eminentný záujem a vyžiadal si stretnutie s jeho zakladateľom Jozefom Vodičkom. Aplikácia TrashOut zaznamenala veľký úspech aj v súťaži mobilných aplikácií AppsRulezz 2012, kde získala prvé miesto v kategóriách Smartphone a Nebrandované aplikácie.

Sme radi, že aj slovenskí vývojári sa dokážu presadiť na medzinárodnej úrovni. Projekt TrashOut má určite svoju budúcnosť a v redakcii držíme jeho vývojárom palce. Najlepšie však spravíte, ak si stiahnete ich aplikáciu a začnete prostredníctvom nej nahlasovať nelegálne skládky. Môžete tak pomôcť nielen svojmu okoliu, ale aj samotným vývojárom, pri vytváraní nových zaujímavých funkcií a získavaní ďalšej motivácie pri vylepšovaní ich úspešného projektu.

Verzia: 3.3.6
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 3.3.6
Aktuálna cena: Zdarma

 

12.3.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+