MojAndroid

Slovenská sporiteľňa je prvou bankou na Slovensku, ktorá spustila mobilnú aplikáciu vyvinutú špeciálne pre potreby firiem a podnikateľov. Aplikácia nesie názov Business24 a a je dostupná pre operačné systémy Android a iOS.

business24 pre firmy

„Slovenská sporiteľňa je najväčšou retailovou a digitálnou bankou na Slovensku. Zároveň sme bankou aj pre podnikanie a biznis. Digitálny svet dopĺňa a obohacuje svet ľudí a tiež firiem. Aj vo firemnom segmente chceme byť najväčšou bankou na Slovensku a digitál je pre nás cestou do budúcnosti, ako rásť a zvyšovať kvality služieb pre firmy. Sme presvedčení, že mobilná aplikácia vyvinutá špeciálne pre firemných klientov, im dokáže uľahčiť život. Aj preto sme niekoľko z nich oslovili a spolu sme vyberali jednotlivé funkcionality do aplikácie,“ hovorí Dávid Gallo, riaditeľ odboru riadenia a rozvoja firemného bankovníctva Slovenskej sporiteľne.

aplikacia business24

 

Aplikácia obsahuje najpoužívanejšie funkcionality firemného elektronického bankovníctva Business24. Jednou z nich je podpisovanie pripravených platieb. Častým prípadom je rozdiel medzi osobou, ktorá platby pripravuje a osobou, ktorá ich podpisuje, prípadne je potrebných na podpis platby viacero osôb. V reále vznikajú situácie, keď účtovník platbu síce zadal, ale na jej realizáciu je potrebné čakať, kým sa oprávnená osoba dostane k počítaču a samotnému podpisu. Vďaka aplikácii tento problém odpadá. A to z dôvodu, že platby je možné podpísať pohodlne a rýchlo cez smartfón.

Aplikácia je dostupná v slovenskom a anglickom jazyku. Ponúka aj prehľad bežných účtov a transakcií, možnosť ich filtrovania, zadávanie platieb prostredníctvom skenovania QR kódov, IBAN-ov či šablón z webovej verzie Business24, opakovanie vybraných nezrealizovaných platieb alebo možnosť zadať zahraničnú platbu.

Na ďalších funkcionalitách sa pracuje, prídu s aktualizáciami. Pribudnúť by mali push notifikácie, ostatné typy produktov, možnosť kontaktovať svojho relationship manažéra a viacero ďalších funkcionalít. 

Aplikácia Business24 je dostupná pre smartfóny s operačným systémom iOS od verzie 12.4. a systémom Android 5.0 a vyšším. 

Slovenská sporiteľňa disponuje i aplikáciou George, ktorá odkazuje na šikovné bankovanie.

 

Zdroj: Tlačová správa

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+