MojAndroid

Spoločnosť Skype predstavila koncept svojho real-time prekladača ešte v minulom roku. Odvtedy bola táto zaujímavá funkcia dostupná iba pre vybraných testerov, ktorí mohli novinku skúšať a prípadne nechať Microsoftu odozvu o problémoch a nedostatkoch tohto riešenia. Nová funkcia je ale teraz dostupná už úplne pre každého, kto chce vyskúšať prekladanie v reálnom čase v jazykoch angličtina, taliančina, španielčina a mandarínska čínština.

Už prvé testovania pritom ukázali, že tento nástroj je naozaj veľmi schopný a hoci nedokáže preložiť 100 % konverzácie bez akýchkoľvek chýb, je dostatočne výkonný na to, aby ste mohli viesť konverzáciu v cudzom jazyku. Nástroj totiž rozpoznáva hovorené slovo v každom z týchto štyroch jazykov, ktoré dokáže následne previesť na písaný text alebo zvukovú stopu znovu v každom zo štyroch podporovaných jazykov. Takto jednoducho by mohla prebiehať konverzácia medzi užívateľom hovoriacim po čínsky a kýmkoľvek, kto ovláda angličtinu, taliančinu, alebo španielčinu.

skypetranslator.0

Môžeme ale predpokladať, že množstvo podporovaných jazykov sa bude postupne zvyšovať rovnako, ako aj samotná kvalita nástroja. Ak máte chuť vyskúšať túto novinku, teraz vám už nič nestojí v ceste. Funkcie prekladača si môžete vyskúšať prostredníctvom špeciálnej aplikácie v obchode Windows Store, takže jediným obmedzením je, že budete potrebovať zariadenie so systémom Windows. Ak ale takéto zariadenie vlastníte, určite nám dajte vedieť, či ste nový prekladač vyskúšali a ako ste s jeho schopnosťami spokojní.

Zdroj: Windows Store via The Verge

15.5.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+