MojAndroid

Väčšina súčasných smartfónov ponúka displej s obnovovacou frekvenciou 60 Hz. To je pre bežné používanie viac ako dostačujúca hodnota a používatelia si zvykli, že práve toto je štandard, ktorý definuje súčasné smartfóny. 60Hz obrazovky ponúkajú pre našo oko dostatočne plynulé animácie a pohyblivý obsah, no to iba do toho momentu, ako sa nepozrieme na 120Hz displej.

Náš tip
Sharp Aquos S2: Bezrámčekový displej a svieži dizajn

Obnovovacia frekvencia robí zázraky

Spoločnosť Sharp nie je nováčikom na poli inovácií v oblasti displejov a hoci Sharp Aquos Zeta nie je prvým mobilným zariadením so 120Hz displejom, stále má pred väčšinou konkurencie pomerne slušný náskok. Na videu si môžete pozrieť porovnanie s jedným z najlepších smartfónov súčasnosti – Samsungom Galaxy S8. Ten má tiež jeden z najkrajších displejov, no spomalené zábery odhaľujú, okoľko plynulejšie sú animácie a prechody na smartfóne Sharp so 120Hz obrazovkou.

Samozrejme, S8 tu slúži ako zástupca drvivej väčšiny ostatných smartfónov na trhu a v žiadnom prípade nejde o nejaký nedokonalosť či chybu. Sharp ale ukazuje, kam by sa v budúcnosti mohla uberať technológia displejov na smartfónoch. QHD či 4K rozlíšenie zrejme už ďalej rásť nebude, no obnovovacia frekvencia môže mať reálny dopad na používateľský zážitok.

Žiaľ, zatiaľ ide o technológiu použitú v smartfóne, ktorý sa u nás zrejme nikdy predávať nebude. To ale neznamená, že 120Hz displeje nie sú ďalším krokom vo vývoji displejov na smartfónoch. Otázkou zostáva iba to, kedy uvidíme väčšie množstvo takýchto displejov na zariadeniach výrobcov, ktorí by mohli takéto smartfóny priniesť aj do ostatných častí sveta.

Zdroj: Reddit via PhoneArena

10.10.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+