MojAndroid

Väčšina súčasných smartfónov ponúka displej s obnovovacou frekvenciou 60 Hz. To je pre bežné používanie viac ako dostačujúca hodnota a používatelia si zvykli, že práve toto je štandard, ktorý definuje súčasné smartfóny. 60Hz obrazovky ponúkajú pre našo oko dostatočne plynulé animácie a pohyblivý obsah, no to iba do toho momentu, ako sa nepozrieme na 120Hz displej.

Náš tip
Sharp Aquos S2: Bezrámčekový displej a svieži dizajn

Obnovovacia frekvencia robí zázraky

Spoločnosť Sharp nie je nováčikom na poli inovácií v oblasti displejov a hoci Sharp Aquos Zeta nie je prvým mobilným zariadením so 120Hz displejom, stále má pred väčšinou konkurencie pomerne slušný náskok. Na videu si môžete pozrieť porovnanie s jedným z najlepších smartfónov súčasnosti – Samsungom Galaxy S8. Ten má tiež jeden z najkrajších displejov, no spomalené zábery odhaľujú, okoľko plynulejšie sú animácie a prechody na smartfóne Sharp so 120Hz obrazovkou.

Samozrejme, S8 tu slúži ako zástupca drvivej väčšiny ostatných smartfónov na trhu a v žiadnom prípade nejde o nejaký nedokonalosť či chybu. Sharp ale ukazuje, kam by sa v budúcnosti mohla uberať technológia displejov na smartfónoch. QHD či 4K rozlíšenie zrejme už ďalej rásť nebude, no obnovovacia frekvencia môže mať reálny dopad na používateľský zážitok.

Žiaľ, zatiaľ ide o technológiu použitú v smartfóne, ktorý sa u nás zrejme nikdy predávať nebude. To ale neznamená, že 120Hz displeje nie sú ďalším krokom vo vývoji displejov na smartfónoch. Otázkou zostáva iba to, kedy uvidíme väčšie množstvo takýchto displejov na zariadeniach výrobcov, ktorí by mohli takéto smartfóny priniesť aj do ostatných častí sveta.

Zdroj: Reddit via PhoneArena

Pridať komentár

Email je už registrovaný na stránke. Použite prosím Prihlasovací formulár alebo vložte iný.

Zadali ste nesprávne používateľské meno alebo heslo

Sorry that something went wrong, repeat again!

8komentárov

od najnovších
od najlepších od najnovších od najstarších
1

Urcite by som skor uvital "nahanacky" mobilnych vyrobcov v obnovovacej frekvenci ako v tom kto spravi minimalne ramiky alebo da vacsie rozlisenie (take nepodstatne veci oproti tomuto) ... urcite uvitam prichod 120hz displejov v smartfonoch :)

2

ludske oko rozozna cca 24 obrazkov za sekundu, bez superspomalenia urcite tam bude vidiet rozdiel medzi 60 vs 120...

3

urcite konzolista, len ten dokaze vypotit takuto kravinu :D

4

Ty si taky idiotko. 24 snimkov za sekundu je minimalnych pre ludske oko, ktore dokaze zachytit ako plynuly pohyb. Neviem odkial sa tu nabrala hentaka kravina po celom internete. Na net by sa mali robit iq testy.

5

Ty budes zas ten troll ze? Clovek vidi aj 1000FPS ak ma k dizpozicii dostatok svetla.

6

Tak to čo si napísal je pekná kravina.
pozri si video normálne 30 fps a potom si to zapni v 60 fps a rozdiel uvidíš to ti garantujem.

7

Tak si kup 24Hz monitor alebo radsej chod k ocnemu!!!! Ja rozoznam 60 a 120Hz na monitore a poviem ti je to velikansky rozdiel!!!!

Najčítanejšie za týždeň

Potrebujete poradiť ? Vyskúšajte Android Fórum

eAutoPortal.sk Prečítajte si novinky zo sveta elektromobilov.

Používateľské recenzie
Fotománia

+